308 obserwujących
4671 notek
5711k odsłon
505 odsłon

Wzmocniona owsianka

Wykop Skomentuj67

            Niedawno nasz piękny kraj obiegła wiadomość, że 3 mln Polaków kupuje małpkę przed robotą (przed południem). Jerzy Pilch kiedyś powiedział, że lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem i właśnie dlatego w tym tygodniu zapraszamy na „Śniadanie dyrektora”, czyli turbo zdrową owsiankę z dolewką 50 ml whisky. Nie zatrzymuj się w tym tygodniu przed robotą w Żabce po swoją małpkę. Zatrzymaj się przy Grzegórzeckiej 21 na „Śniadanie dyrektora”, aby lepiej stawić czoła zawodowym wyzwaniom.

             Takie ogłoszenie zamieściła na Facebooku krakowska restauracja Pastrami Deli specjalizująca się do tej pory głównie w kanapkach o imponujących rozmiarach. Jej właściciele doszli do wniosku, że skoro - jak wynika z badań rynku alkoholowego - ogromną popularnością cieszą się od kilku lat w Polsce małe buteleczki z wódką o pojemności 100 i 200 mililitrów kupowane głównie w godzinach porannych i przedpołudniowych, to dlaczego nie zaproponować rodakom na śniadanie zmieszanej z whisky owsianki na mleku podawanej z orzechami i ze świeżymi owocami.

             Inspiracją tej nowatorskiej propozycji kulinarnej była dla nich podana przez znanego smakosza i znawcę różnych kuchni na całym świecie, autora wielu artykułów oraz programów telewizyjnych na kulinarne tematy Roberta Makłowicza, który spróbował w Szkocji owsianki z lokalnym single malt i wypowiedział się o niej bardzo pochlebnie.

            Na facebookowym profilu Pastrami Deli rozpętała się żywiołowa dyskusja, której uczestnicy podzielili się na dwa obozy: zwolenników i przeciwników tego pomysłu. Nie zabrakło ani ostrej krytyki, ani wniosków o rozszerzenie oferty w tej materii. Podawano liczne przykłady z innych krajów, w których odrobina alkoholu podawanego w różnej postaci do śniadania nikogo nie bulwersuje.

           Właściciele restauracji odnieśli się do tej wymiany poglądów pisząc:

           Dla tych, którym nasze marzenia wydają się kontrowersyjne mamy inne pozycje w menu. I będziemy mieć kolejne. Jak co tydzień.

            Jestem przekonany, że obroty lokalu znacznie wzrosły w ostatnich dniach, a owsianka z whisky z pewnością cieszy się dużym powodzeniem.


Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości