cepol cepol
1096
BLOG

Słowakom tego NIE WOLNO CZYTAĆ!

cepol cepol Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 16

Proszę uprzejmie, by wszystkie osoby mające obywatelstwo słowackie natychmiast zakryły sobie oczy. Nie wolno wam tego czytać. Polacy mogą. 

Chodzi o to, iż w Słowacji aktualnie jest zakaz publikowania sondaży przedwyborczych i ja zamierzam opublikować ich wyniki. Cisza sondażowa i już. Nie ma zmiłuj się. 

Ale jeśli przypadkiem znajdzie się wśród czytelników ktoś ze Słowacji, to nakazuję takiej osobie, by przeczytała sobie wersję przeznaczoną specjalnie dla wyborców słowackich - jest tutaj: http://info.cepol24.pl/archiwa/1077


Teraz, kiedy już mam pewność, że zrobiłem wszystko co w mej mocy, by nie skonfliktować się z prawem słowackim, można przejść do sedna sprawy.

Otóż, według badania sondażowni AKO i Focus przeprowadzonego na próbce 2000 badanych na osiem dni przed wyborami sytuacja mocno dramatyzuje się. Nadal prowadzi partia byłego premiera Fico SMER (17,2 proc.), ale jej przewaga nad drugą partią OLaNO zmalała i obecnie mieści się w granicach statystycznego błędu, OLaNO ma obecnie 16,4 proc! Co to za partia, tłumaczę tu: https://www.salon24.pl/u/cepol/1019891,za-dwa-tygodnie-zmiana-na-slowacji

Trzeci jest Kotleba z poparciem 10,4, dalej Progresywna Słowacja (9,1) i jeszcze cztery partie przekraczające 5 procentowy próg wyborczy. Ciekawe jest to, że według tego badania do parlamentu nie wchodzi Słowacka Partia Narodowa (obecnie w koalicji rządzącej), podobnie jak kolejna niewchodząca: MOST - Híd (partia ogólnie rzecz biorąc reprezentująca mniejszość węgierską).

Wydaje się więc, iż kampania Igora Matoviča, szefa OLaNO (Zwyczajni Ludzie i Niezawisłe Osobistości) jest bardzo, ale to bardzo skuteczna i nazwisko nowego słowackiego premiera (czyli Matoviča) coraz bardziej pewne. A tak w ogóle, Matovič to "populista", czyli wszystko jasne...

V.Petrilák

cepol
O mnie cepol

Czechy i Polska, osobno i razem, https://cepol.pl Działania wywiadu komunistycznej Czechosłowacji w latach 50 -80 XX wieku, szczególnie w Ameryce Łacińskiej. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka