33 obserwujących
5539 notek
1962k odsłony
952 odsłony

Janusz Sanocki...(1954-2020)

Wykop Skomentuj40

Janusza Sanockiego poznałem nieco ponad 20 lat temu.

Żona pisała cykl artykułów na temat wybranych zabytków Ziemi Nyskiej publikowanych w Nowinach Nyskich - tygodniku, któremu Janusz Sanocki przewodził jako redaktor naczelny. Akurat chodziło o Farę Nyską. Brakowało nam aparatu fotograficznego, by wykonać tam zdjęcia.

Oczywiście, redaktor naczelny bez wahania zaakceptował możliwość użyczenia redakcyjnego aparatu fotograficznego. I tak poznaliśmy się.

Wkrótce sam zostałem redaktorem naczelnym lokalnego czasopisma w sąsiedniej gminie. Zostaliśmy "kolegami po fachu". Janusz Sanocki nie raz zapraszał mnie do udziału w organizowanych przez Nowiny Nyskie wydarzeniach i tak oto doszło do pamiętnej konferencji na temat JOW z udziałem prof. Jerzego Przystawy.

Okres współpracy z Januszem Sanockim był dla mnie okresem szczególnej aktywności. Tu poznałem wielu polityków w związku z ówczesnymi prawyborami prezydenckimi, w których Aleksander Kwaśniewski uzyskał powtórnie mandat na urząd prezydenta państwa.

Z Januszem Sanockim spotykałem się kilkakrotnie na walnym zgromadzeniu Stowarzyszenia na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do sejmu - gdzie pełnił on funkcję wiceprzewodniczącego.


image

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-janusz-sanocki-nie-zyje-byly-posel-byl-zakazony-koronawiruse,nId,4901255#iwa_source=specialOstatni raz rozmawiałem z nim około roku temu i byliśmy umówieni na spotkanie, kiedy znowu będę w Nysie. Zagrożenie epidemiologiczne wiosną tego roku nie pozwoliło mi na wyjazd, teraz już nie spotkamy się...
Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka