38 obserwujących
5970 notek
2064k odsłony
  424   1

A kiedy przejmiemy WŁADZĘ !!!

Już najwięksi fanatycy widzą konieczność zmiany a Klaudia tylko czeka, aby przejąć władzę...


https://www.youtube.com/watch?v=ilcFQm4wzno


Myślę, że Klaudia Jachira na premiera raczej nie nadaje się, podobnie, jak i funkcja posła ją przerasta.

Mało kto rozumie - jaka jest rola reprezentanta wyborców w sejmie.

Rzecz polega na tym, że osoba obejmująca urząd posła nie staje się przez to ośrodkiem władzy. Przeciwnie. Obowiązkiem posła jest wysłuchać wyborców i przedstawić na forum sejmu ICH stanowisko.

Klaudia jednak uważa, że to ONA jest władna stanowić władzę. Uważa, że ktoś z PiS-u nie może nikomu niczego nakazać. ONA jednak ma najlepsze rozeznanie w sprawie - czego należy trzymać się, jak należy zachowywać się i tylko jej polityczna opcja ma patent na zarządzanie państwem.


Nie rozumie jednak istotnej roli trójpodziału władzy. Rząd jest najwyższym organem administracji państwowej i może działać wyłącznie w zakresie wskazanym przez SEJM.

A SEJM jest organem kolegialnym, który z zasady reprezentuje cały przekrój społeczeństwa. Nieszczęście polega na podział części polityków "na władzę" - tych pozostałych. Ona nie rozumie, że posłowie są przedstawicielskim organem władzy w państwie. Rolą posłów jest wypracowanie konsensusu pomiędzy oczekiwaniem społeczeństwa a realizacją interesu tego społeczeństwa.


Ale pani Klaudia widzi siebie jako organ ponad władzą i ponad rządem, która może i powinna ratować świat przed zawłaszczeniem władzy przez PiS bez względu na to, jak to rozumieć...

Obawiam się, że ona nie rozumie statusu sejmu jako najwyższego organu władzy w państwie w zakresie stanowienia prawa, określania hierarchii potrzeb, koordynacji działań w zakresie realizacji oczekiwań społeczeństwa.


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka