23 obserwujących
221 notek
207k odsłon
  2764   1

Zaraza - Rewolucja - Spiskowe Teoie Dziejów - Demokracja. Czy społeczeństwo to wytrzyma?

Z Internetu
Z Internetu

Zaraza – Rewolucja - Spiskowa Teoria Dziejów – Demokracja w czworoboku. Tworzę zarys teorii uspokojenia - czy da się to jakoś poukładać?

Dzieje się – coraz więcej się dzieje. W Polsce i globalnie...Coraz więcej głosów i opinii, coraz większa zawziętość wszystkich którzy stoją przy swoim zdaniu. Coraz większe frustracje, złość i zamieszanie. Coraz większy gniew...

ZRSD - „Zaraza – Rewolucja - Spiskowa Teoria Dziejów – Demokracja. Czy to tylko jest łamigłówka?... Albo czworobok foremny zwany kwadratem. Albo wcielenie wizji szarlatanów, albo proroków?...

Czy da się to jakoś poukładać – od jakiegoś czasu poukładać próbuję; ale to jest jak stawianie domku z kart... Domek postoi, postoi – ktoś dmuchnie i domek pada.

W zarazę wielu wierzy, ale wielu nie wierzy... Nie wiadomo która większa połowa wierzących jest na prawdę większa.

W Rewolucję globalną nie wierzy prawie nikt... Czasami ten "nikt" się błąka – może rewolucja jest, ale raczej kulturalna i obyczajowa. Połowa która wierzy w rewolucję globalną jest malutka.

Z uporem maniaka twierdzę, że to Rewolucja jest. Jakem @dziobaty!

To samo ze spiskową teorią dziejów – jedni przysięgają że ją widzą w kuchni; inni, że jej nie ma, bo wszystko logicznym ciągiem wydarzeń jest; wystarczy kuchnię przewietrzyć i teoria znika.

W Demokrację (pisaną z dużego „D”) wierzą wszyscy, a najwięcej którzy o demokracji mają zdanie pobrane telewizji, prasy i bajek dla dzieci i młodzieży. Trochę mniej wierzą ci, którzy różnych sposobów demokracji doświadczyli i ciągle nie mogą się pogodzić, że ich ona spotkała... Niektórzy jeszcze mają od niej ślady ba dupie.

Demokracja, to piękne słowo... Najlepiej się prezentuje na wyjściowej koszulce Lecha Wałęsy – na czarnym tle, biały napis: de - mo - krac – ja...

Ale nie jestem pewien, czy coś mi się nie pokręciło... Może zupełnie o kogoś innego chodziło?... Ale o Demokrację na pewno, choćby na koszulce stało „Kon – sty – tuc – ja”... Ważne jst jest tylko to końcowe „ja”.

O tym że demokracja jest, świadczy że wszyscy o niej mówią, niektórzy nawet mówią publicznie, a wielu o niej pisze.

Pytam się i najpierw stawiam pytania do dwóch różnych pytajnikowych tez w temacie # 1 - ZARAZA...

Każde pytanie zaczyna się od „czy”, co nie oznacza, że w pytaniu nie ma „dlaczego”. Pytajnikowe tezy ujmują kolejne rozważania równoważnie – TAK lub NIE.

Odpowiedzi mogą być tylko demokratyczne – każdy o wszystkim może mówić albo pisać co mu się podoba, bo mamy wolność słowa... Ja mogę też.

W moim przekonaniu, demokracja YEST!

Pozostałe 3 tematy pozostawiam na części dalsze relacji z wyników mojego dziobania.


Temat #1. Zaraza.

Zaraza alias COVID19, albo koronawirus – czy Covid19 to więcej niż zaraza; czy jest to zaraza przeciętnie zwykła, choć naprawdę, bardzo niezwykła?

(1) Czy jest to celowy „Projekt Zaraza”, z wyprzedzającym projekt biznes-planem?... Każdy projekt business plan mieć musi... Musi też mieć na początku Mission oraz Goal . Bez misji nie ma gola a gole strzelone z karnego, liczą się podwójnie.

(2) Czy to jest wynik zwykłej-niezwykłej grypy, leczonej w atmosferze zaskoczenia, popłochu i strachu; albo nie leczonej jak trzeba? Ten wirus przyszedł szybko, ale nie tak szybko jak się to wydaje. W co wirus gra?

Pacjenci mogli się przestraszyć, lekarze mogli się pogubić, bigPharma mogła się pieniędzy nie doliczyć... Jeszcze rok, jeszcze dwa i wszystko się wyjaśni.

Przypominając dzieje najnowsze, nowy wirus pojawił się prawdopodobnie pod koniec 2019 roku na targu owoców morza w mieście Wuhan. W ciągu pierwszego miesiąca zabił w Chinach ponad 100 ludzi. W ciągu kilku miesięcy nowy patogen rozprzestrzenił się nie tylko na inne azjatyckie kraje, ale przedostał się również na pozostałe kontynenty, w tym do Europy.

Jeszcze przedtem miał miejsce Event 201. A Global Pandemic Excercise.

„The Johns Hopkins Center for Health Security in partnership with the World Economic Forum and the Bill and Melinda Gates Foundation hosted Event 201, a high-level pandemic exercise on October 18, 2019, in New York, NY. The exercise illustrated areas where public/private partnerships will be necessary during the response to a severe pandemic in order to diminish large-scale economic and societal consequences.”

„Johns Hopkins Center for Health Security, we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym oraz Fundacją Billa i Melindy Gatesów, zorganizowało 18 października 2019 r. w Nowym Jorku, NY, szkolenie pandemiczne na wysokim szczeblu. W ramach tego szkolenia przedstawiono obszary, w których partnerstwo publiczno-prywatne będzie niezbędne do reakcji na poważną pandemię, w celu zmniejszenia skutków gospodarczych i społecznych na dużą skalę."

W styczniu 2020 wszystko się zaczęło; najpierw w Chinach, potem we Włoszech, w okolicach Mediolanu... Było domniemanie, że zarazę przywlekli Chińczycy wracający do północnych Włoch po Chińskim Nowym Roku obchodzonym z rodzinami w Chinach... W północnych Włoszech jest centrum włosko-chińskiego przemysłu odzieżowego

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo