24 obserwujących
252 notki
236k odsłon
  365   2

Chwila przed odlotem w niebyt - gdy równowagi brak

Z Internetu
Z Internetu

Pozory, rozmazywanie po ścianie, maskirowka... wolność, demokracja, niepodległość... Każdemu według potrzeb... Szkoda czasu.

"Wrzucimy głosy do urn... zagłosujemy... Komisje Wyborcze głosy zbiorą i policzą...Wygrał A.D. lub wygrał R.T. – obwieszczą media... Potem będą wyniki oficjalne... Ale ”po herbacie” na pewno nie będzie, przez długi jeszcze czas... Niezależnie kto wygra, polityka medialna obu stron, bo opozycja zawsze będzie i być musi, będzie decydowała o nastrojach i decyzjach obywateli... I ich ustosunkowaniu się do i przyszłych decyzji dotyczących akceptowania wszystkiego, co jest ważne...

Niezależnie od wyników walka Rząd – Opozycja, będzie trwała... Na równowagę tego układu lub jego brak, będą "jakoś" wpływali obywatele... Będą w tej walce brali udział często nie wiedząc, dlaczego są po tej lub przeciwnej stronie. ..

To nawiązywało do ówczesnych sytuacji wyborczych w Polsce. Wyniki wyborcze były -  jak zwykle nie po myśli większości/mniejszości Polaków... Wszystko jedno... W kraju za oceanem zrobiło się dokładnie podobnie... „Zrobiło się!”

Zrobił „Ktoś” – za „Coś” ... Tak jest wszędzie; nie wiadomo dokładnie o co chodzi... Właściwie, to wiadomo, ale o tym mają pojęcie tylko baby z magla i przeciwnicy spiskowej teorii dziejów (albo odwrotnie).

"Efektywność polityki medialnej jest demonstrowana przez reakcję ludzi poddanych działaniu mediów; ona zależy głównie ona od medialnych specjalistów, ale jest sterowana przez różne „grupy trzymające władzę”, niekoniecznie w kraju. Wysterowani medialni pijarowcy i specjaliści od manipulacji; słowem, inżynierowie społeczni i inżynierowie "dusz", są w stanie i bez problemu udowodnić, że białe jest czarne albo odwrotnie... Lud to kupi...Strona przeciwna jest od dawna w rękach medialnych macherów, którzy na pewno metody przekonywania obywateli ozdobią i wzbogacą... Większość obywateli po obu stronach ogląda telewizję i jej ufa.”

O jejku, jejku!... Wreszcie trzeb a trafić kurą w płot!... Media – pierwszego, drugiego i trzeciego rynsztoku; mainstream i social... wszędzie są przecież „ludzie”... Ludzie – skąd wy?... Głos i obraz mediów decydują - o wszystkim... Media - to Władza... Moc i władza # 1.

Ktoś powiedział, zdaje się Zaratustra w swoich „Mowach” - „Poezja jest piękna i nie kłamie, kłamią poeci cześć.. Nie można ufać poetom...”

Najgorsi są poeci mówiący i piszący prozą...

Przede wszystkim – poeci medialni, na Salonie też... Poeta prawdziwy – to natchniony artysta, wizjoner, czasem puszczyk...

Poeta medialny – to rzemieślnik, pozorant i konformista... Nader często – zwykły kłamca.

Medialnych poetów, pisarzy, felietonistów przed odlotem w siną dal pozdrawiam.. Ale równowagi  jest brak!

That’s all folks!


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo