9 obserwujących
78 notek
71k odsłon
814 odsłon

Przedwyborcze myśli nieuczesane

Wykop Skomentuj120


Zaczyna się już szum przedwyborczy. On jak zwykle najpierw przetacza się na portalach, w notkach blogerów, komentarzach. I nic dziwnego. Tu piszą ludzie, którzy polityką żyją na co dzień, a wybory są wydarzeniem bardzo istotnym.

Za rok będziemy już w innej rzeczywistości, bo tak jak jest, moim zdaniem,  już nie będzie. I może to być rzeczywistość premiera Schetyny i prezydenta Tuska, bo syndrom 229 głosów, który tak celnie zauważyła @Ufka i mnie dopada.


Czy jest na to recepta? Czy będzie mądry Polak przed szkodą? Czy potrafimy się obronić przed szkodliwymi rządami ludzi, dla których jedynym programem jest odsunąć PiS od władzy, którzy nic innego nie mają do zaproponowania?


To jest dzisiaj najważniejszy polski problem, którego rozwiązanie wyznaczy naszą dalszą drogę, naszą przyszłość i przyszłość następnych pokoleń, bo to jest punkt zwrotny. Następne cztery lata odsuną w niebyt tę szkodliwą i śmieszną zarazem opozycję. Przyjdą młodsi wyborcy, już inaczej wychowani i czwarte pokolenie AK dokończy to, co zaczęli ich przodkowie.


Jest jednak pewna trudność, która realizację projektu polskiego może zniweczyć.  Po prawej stronie sceny politycznej rodzi się niezadowolenie z rządów ZP. Krytyka różnych działań rządu i zaniechań jest coraz silniejsza. Rozczarowanie zbyt miękkim i spolegliwym sposobem sprawowania władzy, brak rozliczenia poprzedników, które rodzi poczucie bezkarności za ewidentne przewinienia, uleganie presji ośrodków zagranicznych, to najważniejsze zarzuty kierowane w stronę ZP. Na to nakładają się jeszcze zarzuty podwójnej moralności, bo obok deklarowanego chrześcijaństwa, ustawa aborcyjna ma się w najlepsze.


I trudno tu nie przyznać racji krytykującym. ZP potrzebne jest wzmocnienie ze strony środowisk konserwatywnych i narodowych, tej prawdziwej prawicy, bo PiS taką prawicą nie jest. Jest natomiast chrześcijańską socjaldemokracją, nawiązującą do przedwojennej sanacji.
W międzywojniu zabrakło reprezentacji w rządzie tej narodowej myśli konserwatywnej i nauczeni smutnym doświadczeniem, powinniśmy tego dzisiaj uniknąć.


Ale zaistniała jaskółka, która taką możliwą współpracę, choćby wymuszoną sytuacją, czyni możliwą. Marsz Niepodległości jest tego przykładem.  Wielka koalicja „Dla Polski” ZP i środowisk narodowo-konserwatywnych, będzie koalicją zwycięską i bardzo korzystną dla Polski.


Czy po prawej stronie od PiSu znajdą się jednak ludzie gotowi podjąć starania o zjednoczenie sił patriotycznych i narodowych?

Czy obecni narodowcy zechcą wejść jako jeden z nurtów do takiego ruchu?

Czy PiS zdecyduje się na taką współpracę?

To są pytania otwarte, na które najbliższa przyszłość da odpowiedź. Jeśli PiS jednak przedkłada dobro Polski nad interes partyjny, a polska prawica potrafi się porozumieć i zorganizować, to wszystko może się zdarzyć.


Jeśli PiS nie zechce, to trzeba iść samemu do wyborów. Jeśli prawica się nie zjednoczy i nie porozumie, to niech dalej biadoli i dodaje paliwa dla opozycji. Oni zacierają ręce, że mają takich sprzymierzeńców w obalaniu rządu.


Ten problem widzą też inni blogerzy, dostrzegając ziejącą niszę po prawej stronie, wygodną i potrzebną. Moja notka wpisuje się w ten klimat poszukiwania rozwiązania wyborczego, taktycznego na najbliższy rok ale i strategicznego dla dalszej przyszłości Polski i nas wszystkich.


Opozycja boi się takiego rozwiązania, bo wtedy przegra i te wybory i wszelkie marzenia o powrocie do władzy. Władzy, która będzie zgubna, z czego chyba nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę.

A każdy naród ma taki rząd, na jaki sobie zasłużył. Czy rzeczywiście nie zasługujemy na coś dobrego?
Wykop Skomentuj120
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka