49 obserwujących
304 notki
394k odsłony
  1313   0

Premier Julia Gillard żąda usunięcia muzułmanów z Australii…

Cole Bennetts Geti Images
Cole Bennetts Geti Images

Teks ten ukazał się w wielu miejscach w sieci. Nastąpiła istna burza, bo to jednak poważna osoba, pani premier Australii. Setki tys.osob dało się nabrać na tą wypowiedź.

Poniżej tłumaczę, co i dlaczego do tego doszło.

Premier Australii Julia Gillard powinna zostać królową świata. To, co powiedziała, wymaga dużo odwagi i pewności siebie. Wszystkie kraje na świecie powinny mieć takich przywódców jak ona. Mówi: „Muzułmanie, którzy domagają się prawa szariatu, zostali poproszeni o opuszczenie Australii do środy, ponieważ Australia postrzega fanatycznych muzułmanów jako terrorystów. Każdy meczet zostanie przeszukany, a muzułmanie będą współpracować z nami w tym procesie. Wszyscy muzułmanie, którzy wyemigrowali inne kraje do Australii będą musiały dostosować się i zmienić zgodnie z naszym krajem i nie oczekiwać, że zmienimy się zgodnie z nimi. Jeśli nie mogą tego zrobić, najchętniej opuściliby Australię.


Wielu Australijczyków martwi się, że możemy obrażać konkretną religię ... ale zapewniam mieszkańców Australii, że cokolwiek się dzieje, ma na celu poprawę Australii i jej mieszkańców. Mówimy tutaj po angielsku, a nie po arabsku, urdu czy jakimkolwiek innym języku islamskim, więc jeśli chcesz zostać w naszym kraju, lepiej naucz się mówić po angielsku. W Australii wierzymy w Jezusa, który jest naszym Bogiem i wierzymy w Boga. Tylko dlatego, że wierzymy w chrześcijaństwo i podążamy za nim, a nie inną religią, nie czyni nas wspólnotą, dlatego wszędzie można znaleźć obrazy Boga i książki religijne. Jeśli masz co do tego zastrzeżenia, możesz opuścić Australię i udać się w dowolne miejsce na świecie. Australia to nasza ziemia, nasz kraj i taka jest nasza kultura. Nie wyznajemy Twojej religii, ale szanujemy Twoje uczucia, dlatego jeśli chcesz czytać koran i oferować namaz, prosimy nie stwarzać hałasu przez używanie głośników i głośne czytanie.


Prosimy NIE czytać Koranu ani nie modlić się w naszych szkołach, biurach lub miejscach publicznych. Możesz to zrobić w zaciszu własnego domu lub w meczecie, co nie będzie nam przeszkadzało. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z naszą flagą narodową lub hymnem narodowym, naszą religią lub stylem życia, uprzejmie opuść Australię w tej chwili i nigdy więcej nie wracaj ”.

Premier Australii Julia GillardSprawdzenie faktów: Antyimigracyjne uwagi niesłusznie przypisane byłej premier Julii Gillard. Dziesiątki tysięcy ludzi udostępniało posty, w których fałszywie przypisywano antyimigracyjne uwagi byłej premier Australii Julii Gillard.

Niektóre z tych fałszywych twierdzeń są w obiegu od kilku lat, od czasu, gdy Gillard była premierem w latach 2010-2013, ale wiele postów zostało opublikowanych w ciągu ostatnich kilku tygodni, nadal błędnie odnosząc się do niej jako przywódczyni kraju. Wypowiedzi w postach są błędnie przypisywane byłej premier i wydają się być zaczerpnięte z kilku źródeł, czasami z modyfikacjami, aby pasowały do kontekstu. Posty twierdzą, że Gillard poprosiła muzułmanów o opuszczenie kraju, jeśli chcą żyć zgodnie z islamskim prawem szariatu, że popierała monitorowanie meczetów przez agencje szpiegowskie i że powiedziała, iż to imigranci, a nie Australijczycy, powinni się dostosować.

 Większość tekstu przypisywanego Gillard została przerobiona z tej pracy (tinyurl.com/m3g2lnb) napisanej przez weterana amerykańskich sił powietrznych, ze zmianami mającymi na celu dostosowanie go do australijskiego kontekstu. Na przykład, odniesienie do ataków z 11 września 2001 r. zostało zmienione na ataki na Bali w następnym roku, w których zginęły 202 osoby, w tym 88 Australijczyków. Według fact-checking stronie internetowej Snopes, oryginalny kawałek przez weterana Barry Loudermilk został po raz pierwszy opublikowany w lokalnej gazecie (tutaj) i zamieszczony ponownie przez VietNow National Magazine. Reuters nie mógł znaleźć żadnego odniesienia do uwag Gillard o prawie szariatu.

 Temat ten był dyskutowany w kraju na wiele lat przed jej dojściem do władzy (tutaj). Komentarze na temat monitorowania meczetów również poprzedzały kadencję Gillard. W 2005 roku ówczesny premier John Howard miał podobno zatwierdzić inwigilację meczetów i szkół islamskich (tutaj) i (tutaj). Niektóre z komentarzy Gillard na temat imigracji i wielokulturowości z 2012 roku można zobaczyć tutaj (tutaj). W jednym z wykładów Gillard wezwała do równowagi pomiędzy "prawem do zachowania swoich zwyczajów, języka i religii" a "równym obowiązkiem nauki angielskiego, znalezienia pracy, poszanowania naszej kultury i dziedzictwa oraz akceptacji kobiet jako pełnoprawnych równych sobie". W przemówieniu nie odniesiono się do żadnej religii ani grupy. WERDYKT Fałsz. Komentarze przypisywane Julii Gillard zostały w większości zaczerpnięte z artykułu amerykańskiego weterana. Ten artykuł został przygotowany przez zespół Reuters Fact Check. Przeczytaj więcej o naszej pracy nad sprawdzaniem faktów w mediach społecznościowych tutaj.

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-gillard-idUSKBN24830D


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka