30 obserwujących
1749 notek
1186k odsłon
1050 odsłon

Ostry konflikt PiS z Suwerenem na tle epidemii i prezydenckich wyborów

Wykop Skomentuj53

image

Choć jestem krytykiem rządów PiS, to jednak współczuję  jego reprezentantom w rządzie z powodu ich trudnych zmagań z epidemią koronawirusa. Na uznanie /powszechnie wyrażane/ zasługuje prof. Łukasz Szumowski – minister zdrowia – za profesjonalizm, zaangażowanie i zasadną powagę w pełnieniu najtrudniejszej obecnie funkcji w rządzie.  Są też inni członkowie rządu zasługujący na uznanie i zwykłe współczucie dla  ich trudnej  i odpowiedzialnej służby. 

Ten pozytywny wizerunek władzy zwyczajnie psuje kierownictwo PiS upartą propagandą oddalającą wniosek opozycji w sprawie przesunięcia wyborów prezydenckich na czas po opanowaniu epidemii. 

To partyjne zacietrzewienie PiS w stanowczości odmowy przesunięcia w czasie wyborów podziela niestety prezydent Andrzej Duda, osoba centralna w tym proceduralnym  konflikcie jako kandydat PiS do II kadencji prezydentury.  

Zastanawiające jest, że prezydent Andrzej Duda nie korzysta z historycznych okazji i nie próbuje pozytywnie zmienić swój prezydencki wizerunek nadwyrężony  niesłychaną spolegliwością  wobec swojej macierzystej partii odbieraną powszechnie /spolegliwość/ jako nie samodzielną i służebną wobec PiS. 

Zakamuflowany obraz jego prezydenckiej, ciągłe trwającej kampanii wyborczej – pomimo zawieszonych kampanii przez jego wyborczych konkurentów – rzuca smutny cień na tym, jego nadwyrężonym wizerunku, co wymaga reakcji społecznej Suwerena /z dużej litery/ wyrażonej opowiedzeniem się po jednej ze stron: zagrożonego wirusem narodu czy PiS-u .  

Naród jako Suweren powinien wybrać, czy popiera upór PiS w kontynuowaniu kampanii wyborczej swojego kandydata i przeprowadzeniu wyborów z wielkim ryzykiem nasilenia się niebezpiecznej epidemii, czy solidaryzuje się z opozycją reprezentowaną przez pozostałych kandydatów w wyborach prezydenckich w interesie ochrony zdrowia całego narodu /patetyczność uzasadniona/. 

Podzielając apel wielu opozycyjnych polityków osobiście nakłaniam wszystkich kandydatów – konkurentów p. Dudy – do postawienia PS-owi ultimatum: jeżeli  PiS nie zgodzi się na odroczenie wyborów, to kandydaci opozycyjni /wszyscy/ wycofują się z kandydowania.  Wycofujący się powinni wydać wspólny, solidarny komunikat obywatelski z apelem do swoich zwolenników o bojkot wyborów przez demonstracyjne nie wzięcie w nich udziału.  

Niech sobie PiS sam wybierze swojego prezydenta pozbawionego obywatelskiej legitymacji połowy Polaków i „namaści”  go  swoim partyjno-kościelnym błogosławieństwem pozbawionym jednak prawa reprezentowania Suwerena /całego narodu/  i niech sobie tak trwa do kolejnych wyborów. 

Suweren nie powinien pozwolić się lekceważyć! 

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka