Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
7 obserwujących
177 notek
132k odsłony
1785 odsłon

Broniarz et consortes przelicytowali...

Wykop Skomentuj17

                Nie dotyczą mnie już kwestie oświaty ( córki dorosłe ), żona co prawda nauczycielka , ale jak sama nie porusza swoich kwestii zawodowych to się nie wcinam. Obserwuję jednakże uważnie to co się dzieje w polskiej oświacie .
    Nie chcę poświęcać niniejszej notki by  prowadzić wiwisekcję stanu naszego szkolnictwa  - wypowiadają się  ludzie, którzy uprawiają ten zawód, wypowiadają się osoby odpowiedzialne dziś ( zapewne też fachowcy ) za ten resort., w końcu głos zabierają związkowcy z oświaty , w tym związkowy matuzalem vulgo przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz, który pamięta jeszcze chyba czasy gdy przybijał piątkę z szefami CRZZ ( Centralna Rada Związków Zawodowych w PRL ) I.Logą-Sowińskim, Kruczkiem czy Szydlakiem ( Kisiel o nich ukuł niezły epitet, ale wujek google tak daleko nie sięga - może ktoś z PT internautów jest  w stanie podrzucić ), no i wreszcie głos zabierają w sposób zdecydowany, strofujący obecna władzę politycy totalnej opozycji.              
          Wracając do tematu notki, dlaczego uważam, że S.Broniarz wespół w zespól z G. Schetyna et consortes przelicytowali. Otóż S.Broniarz ( cytowano jego wypowiedź ) skonstatował, że jeśli egzaminy zostaną przeprowadzone to  n i e   będzie można uznać je za ważne - sic !
Zatem pytanie do pana związkowego matuzalema ( ha byłego nauczyciela z 2 letnim czy 3 letnim stażem ) , na jakich przesłankach tak kategorycznie stawia tę kwestię ważności egzaminów młodzieży ? Chyba już wiadomo, w sukurs przyszedł Broniarzowi RPO Bodnar , a także wizytujący polskie lewicowe partie  ( "Wiosna" Biedronia   ) Frans Timmermans - jednym słowem Trzej panowie B trzęsą dziś nauczycielskim stanem. Można antycypować, że pomocy nie odmówią także i rozgrzani sędziowie gdyby  taki wniosek o unieważnienie egzaminów by się pojawił.
      A może S.Broniarz i jego związkowe hufce jutro przystąpią do blokady egzaminów i zabarykadują się  w szkołach ? Na to strona rządowa chyba nie jest przygotowana, bo jednak certoli się obecna opozycją, zgoła inaczej postąpiłaby obecna opozycja gdy była u władzy.
      To właśnie po tych nerwowych ruchach tego PRLowskiego aparatczyka et consortes uważam , że przelicytował tę polityczną ( ani chybi polityczną ) awanturę i jeśli jutrzejsze egzaminy, a później matury się odbędą to matuzalem S.Broniarz będzie mógł się udać tam dokąd intuicyjnie zmierzają wiekowe, polityczne słonie...

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo