180 obserwujących
1252 notki
1622k odsłony
675 odsłon

Mokre kapiszony totalniaków

Wykop Skomentuj24

image
PMM wczoraj na szczycie w Brukseli

Zdesperowana banda totalniaków z obłędem w oczach szuka nerwowo haków i tematów na rządzącą prawicę, niemal codziennie podrzucając mediom nowe "skandaliczne fakty", które mają zadziałać jak bomby wymiatające PiS od władzy, a w rzeczywistości działają jak mokre kapiszony.

Tak było z tzw. "taśmami Morawieckiego", czego niezamierzonym skutkiem dla totalniaków było przypomnienie o taśmach Falendy, co zaowocowało erupcją kolejnej serii cytatów prominentnych polityków PO i PSL oraz innych znanych włodarzy Polski. Jednym słowem sromotna klęska totalniaków, za którą w dużej mierze odpowiada redaktor Węglarczyk, wyjątkowo nieciekawy typ znany także niektórym bywalcom s24.

W obłędnym amoku szybko zastąpiono "taśmy" nowym grzanym tematem: Polexit, który ma nam zafundować PiS i ponownie historia się powtarza. W mediach, zwłaszcza niektórych temat podchwycono i nawet w tv Polsat, zatroskana redaktor Gawryluk prezesa Kaczyńskiego na tę okoliczność przepytywała, a prezes zaprzeczał i cierpliwie tłumaczył, że to są jakieś chore insynuacje zupełnie oderwane od rzeczywistości.

Tak jakoś dziwnie się dzieje, że podejmowane ataki na rządzącą koalicję są koordynowane z zagranicą za pomocą polskojęzycznych dziennikarzy pracującymi w zachodnich mediach czy agencjach informacyjnych. Najczęściej redagowane w Warszawce i wysyłane do "swoich" wtyk mediach zachodniej Europy i w Stanach Zjednoczonych, gdzie są publikowane np. w serwisie finansowym Bloomberg tekst o tzw. "taśmach Morawieckiego". Kapiszon ;-)

Ostatnio Reuters UK, agencja informacyjna o światowym zasięgu, opublikowała specjalny raport o Polexit, czyli przyczynach dla których Polska wystąpi z Unii Europejskiej. Raport jest całkiem poważny i obszerny, a ma jego czytelnikom wytłumaczyć dlaczego Polacy są eurosceptykami, podczas gdy wiadomo z licznych sondaży, że należymy do jednych z największych euroentuzjastów (sic!). Ostatecznie można nas zaliczyć wraz z Węgrami do największych krytyków administracji Unii Europejskiej, ale w całej UE grono eurokrytyków jest ogromne i stale rośnie, a już tradycyjnie najwięcej jest ich w Wielkiej Brytanii.

W tym kontekście brzmią wręcz przekomicznie oskarżenia Polaków o eurosceptycyzm wyartykułowane przez Brytyjczyków z Reuters UK, którzy sami zafundowali sobie Brexit !

Ale to nie wszystko, bo autorzy raportu napisanego pod kierunkiem Lidii Kelly przy współpracy Justyny Pawlak, Anny Włodarczak-Semczuk, mają do nas Polaków pretensje, że odbudowujemy nasze siły obronne i w ogóle, że jesteśmy patriotami, czyli nacjonalistami (sic!). Owszem, nauczeni tragicznym doświadczeniem, że na takich na przykład Brytyjczyków nie ma co liczyć odbudowujemy naszą armię i bardzo dobrze. A jeśli chodzi o patriotów/nacjonalistów to w UK jest ich od cholery, co mogą potwierdzić nasi rodacy tam mieszkający.

Na koniec jeszcze jeden dyżurny temat, który stale powraca i jest "grzany" zwłaszcza w niektórych nadwiślańskich mediach – izolacja Polski na arenie międzynarodowej. Znamy wszyscy tę robaczywą narrację, która tak jak wszystkie desperacko podtrzymywane przez totalniaków, przysłowiowej kupy się nie trzyma, a jest wyłącznie wrażą propagandą, która już po raz kolejny została skompromitowana nie dalej jak wczoraj.

Polska widziana w nieformalnych stosunkach przywódców europejskich pozostaje w centrum Unii – 300POLITYKA i Wirtualna Polska za zamkniętymi drzwiami brukselskiego szczytu – tak brzmi tytuł relacji z wczorajszego spotkania przywódców państw UE w Brukseli. Nie będę tego opisywał, tego nie da się opisać, przeczytajcie sobie sami, to jest po prostu KO dla totalniaków ;-)))))

http://300polityka.pl/news/2018/10/19/polska-widziana-w-nieformalnych-stosunkach-przywodcow-europejskich-pozostaje-w-centrum-unii-300polityka-i-wirtualna-polska-za-zamknietymi-drzwiami-brukselskiego-szczytu/

inne linki:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-01/polish-premier-may-be-subject-in-secret-taping-row-website-says

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-10-17/jaroslaw-kaczynski-w-programie-wydarzenia-i-opinie-polsat-news-o-1915/

https://www.reuters.com/article/us-poland-nationalism-special-report/special-report-why-poland-fell-out-of-step-with-europe-idUSKCN1MS1M3?=5979h&utm


Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka