19 obserwujących
608 notek
801k odsłon
560 odsłon

Rosja chce złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę

Fot. zagraniczna domena publiczna
Fot. zagraniczna domena publiczna
Wykop Skomentuj17

za "próbę próbę sfałszowania prawdy historycznej" w sprawie przyczyn wybuchu II wojny światowej"- pisze Onet.pl w artykule "Rosja przeniesie wojnę historyczną z Polską do Rady Europy".

Oburzające? Ciekawe, co na to rosyjscy patrioci i wielbiciele Putina, znieważający i obrażający każdego, kto "ośmieli się" skrytykować tę drańską politykę. W artykule czytamy:

"Rosjanie będą przekonywać innych parlamentarzystów, delegatów w Radzie Europy do poparcia rezolucji. Mówią o "niedopuszczalnych" wydarzeniach w Polsce

Przewodniczący rosyjskiej Dumy uważa, że nastroje antysemickie w przedwojennej Polsce tworzyły podatny grunt pod Holokaust

Poseł prezydenckiej partii Jedna Rosja przekonuje, że Józef Piłsudski akceptował wywiezienie Żydów z Europy na Madagaskar

Złożenie projektu rezolucji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy zapowiedział dziś w rozmowie z agencją TASS przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Leonid Słucki. — Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie wiedzą, co się dzisiaj dzieje w Warszawie - powiedział Słucki. — Chodzi o to, by więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są podejmowane. 

- Czyżby już nawet Rosja była zatroskana stanem demokracji w Polsce? A może działania rosyjskie mają wsparcie części środowisk w Polsce? Może ktoś to powinien sprawdzi. 

Wszystko wygląda podle i nieprzyjemnie. Politycy rosyjscy nie zachowują się jak cywilizowani ludzie.

Dalsze fragmenty:

"Według przewodniczącego Dumy Wiaczesława Wołodina "Niemcy zbudowali większość obozów zagłady w Polsce, bo tam panowała od przedwojnia odpowiednia atmosfera antysemityzmu.

Jeden z najważniejszych rosyjskich polityków, cytowany przez agencję TASS, powiedział, że "nastroje antysemickie w społeczeństwie przedwojennej Polski tworzyły podatny grunt pod późniejsze ludobójstwo i Holokaust". 

Zdaniem posła prezydenckiej partii Jedna Rosja, Aleksandra Hinsztejna, "Piłsudski i Hitler podpisali, może nie z prawnego punktu widzenia, ale zaakceptowali układ, na mocy którego Żydzi z Polski i innych krajów Europy Środkowej mieli zostać wywiezieni do Afryki, a dokładniej na Madagaskar". 

— Wmawianie dziś przez Polskę, że padła ofiarą jakiegoś spisku tyranów [czyli paktu Ribbentrop-Mołotow] ma tyle wspólnego z prawdą, co mówienie, że Parlament Europejski ma cokolwiek wspólnego z demokracją — mówił dalej Hinsztejn w popularnym w Rosji programie "Politnawigator" prowadzonym przez bardzo znanego i ściśle związanego z Kremlem dziennikarza Władimira Sołowiowa. 

— Rosja nie powinna posypywać sobie głowy popiołem [za podpisanie układu Ribbentrop-Mołotow], to nie my jesteśmy winni wybuchu wojny, my powinniśmy z naszej historii być dumni — dodał poseł". 

Cośmy Wam zrobili dzicy ludzie, że tak nas nienawidzicie? Tak, wiem, przeszkadza Wam samo nasze istnienie. 

Z drugiej strony, zatroskanie stanem demokracji w Polsce przez Rosję to jakieś kpiny. Co na to KOD, Obywatele RP, itd... Bez wątpienia podła działalność Donalda Tuska przed katastrofą w Smoleńsku (a może jednak zamachem?), i wielu zwolenników polityki opluwania Polski za granicą i skarżenia się na nią (Targowica!), przynosi rezultaty. 

Przegrywają zarówno ci, którzy nie widzą sojuszu Putin-Netanjachu, upada wiara w możliwą normalne relacje Polsko-rosyjskie, czy Polsko-izraelskie. Wolałbym, żeby nie upadła wiara w Europę.

To zaplanowana akcja o charakterze międzynarodowym. Należy łączyć wiele faktów, np. artykuł prof. Jana Grabowskiego z Ottawy w Kanadzie (znanego z zarzucania Polakom udziału w holocauście na forum międzynarodowym), pt.:  "Duda nie ma żadnej moralnej legitymacji do przemawiania w Yad Vashem"

Wypowiedzi Władimira Putina, oskarżające polskie państwo o współpracę z Hitlerem i współudział w planowaniu Holokaustu, stanowią przykład cynicznego fałszowania historii. Niestety – polskie władze, skompromitowane latami przeinaczania historii Zagłady, straciły jakąkolwiek wiarygodność oraz moralną legitymację do wejścia w spór na tym właśnie polu.

Oznacza, to, że profesor uważa, że choć Putin kłamie, to Polska i tak nie ma prawa się bronić. Łajdactwo. Jak bardzo trzeba nienawidzić Polski i Polaków, aby tak uważać. 

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka