Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
155 obserwujących
1930 notek
2438k odsłon
  2588   0

Jestem niepraktykującym wegetarianinem!

       Znam, dyskutuję z nimi, doceniam, rozumiem, szanuję, akceptuję i poważam ludzi, którzy nie jedzą mięsa - choć sam jem wszystko. Rozumiem, że dieta to kwestia wiary, to rodzaj światopoglądu, to ideologia, to emocje, sposób na życie. Ale wiem, że nauka jeszcze nie rozstrzygnęła tego, jaka dieta jest najlepsza. Jestem dietetycznym agnostykiem, którego bez problemu można przyjąć do klubu wegetarian.

       Wiem, że człowiek wyewoluował jako zwierzę wszystkożerne. W czasach gdy byliśmy łowcami-zbieraczami, mięso, i jego grillowanie, było niezbędne - bez tego byśmy nie przeżyli. Ale rozumiem argumenty kulturowe, które przekonują, że powinniśmy się przystosować do diety roślinnej, a nawet w ogóle syntetycznej - z powodów cywilizacyjnych - by móc podbić kosmos.

       Jestem głodny i jem mięso. Nie mogę się opanować - to nałóg. Ale wiem, że to się musi skończyć. Ideologicznie, teoretycznie, rozumowo jestem nawet bardziej radykalny niż wegetarianie - uważam, że jedzenie jest w ogóle zbędne - i jak się da (co już w procedurach medycznych jest możliwe - tym jest na przykład kroplówka), trzeba dążyć do rozwoju technologii odżywiania z pominięciem przewodu pokarmowego!

       Mało tego - nie tylko jedzenie należy wyeliminować - ale też picie, a nawet oddychanie! Najpierw uniezależnijmy się od zwierząt - jak się to uda, to potem łatwiej uniezależnimy się od roślin, potem od wody i na koniec od powietrza! Wszelkie zasoby naturalne należy oszczędzać, szczególnie te, które są na planecie Ziemia. A najlepiej ich w ogóle nie zużywać!

       Samo Słońce wystarczy, by czerpać energię - ale i od tego przyjdzie się nam odzwyczaić. Kiedyś będzie trzeba opuścić Układ Słoneczny, bo Słońce, stając się czerwonym olbrzymem, nas spali. Lepiej je użyć do życia, a nie do śmierci.

       Dlatego uważam, że wegetarianie idą w dobrym kierunku. Jestem transhumanistą tak jak oni. Uważam, że powinniśmy się pozbyć wszystkich uwarunkowań biologicznych, dzięki którym wyewoluowaliśmy. Musimy się przystosować to wszelkich warunków zewnętrznych, które mogą się zdarzyć - a wiemy, że wszystko się zdarzy - wszystko, co najgorsze. 

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:  

Uniwersalne prawa człowieka <- poprzednia notka 

następna notka -> Upadek cywilizacji  

Tagi: #gps65, #transhumanizm, #wegetarianizm, #weganizm, #dieta, #post, #jedzenie

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości