Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
94 obserwujących 1242 notki 1472051 odsłon
GPS, 22 grudnia 2016 r.

Rząd nas gwałci!

622 78 0 A A A
Rząd ma różne pomysły. Przeprowadza reformy i realizuje obietnice wyborcze. Jedni wyborcy konkretne rozwiązania oceniają pozytywnie, a inni je krytykują. A ja uważam, że nie ma kompletnie sensu oceniać merytorycznie jakichkolwiek projektów rządu. Każdy taki projekt był, jest i będzie zły - bo jest totalny i centralny, bo dotyczy wszystkich w całej Polsce, bo jest realizowany przy użyciu przemocy.
Mógłbym uznać jakiś program, usługę, system, metodykę, produkt, rozwiązanie etc. za dobre, za idealne. Gdyby zaproponował mi to właściciel szkoły, uczelni, szpitala, banku, stacji telewizyjnej, firmy ubezpieczeniowej etc., to bym z tego skorzystał - albo sam, albo zapłaciłbym moim dzieciom, by z tego skorzystały. Ale jeśli ktoś chciałby dokładnie ten sam system wprowadzić pod przymusem we wszystkich organizacjach w Polsce i robiłby to za pieniądze zebrane przemocą, to bym nawet najbardziej idealny program zwalczał. Różnorodność w każdej dziedzinie jest tysiąckroć ważniejsza, niż najbardziej idealny, ale monopolistyczny, narzucony siłą, program. Centralizm, socjalizm, totalizm jest zły w każdej postaci.
Jak kupuję samochód to wybieram najlepszy - idealny dla mnie. Ale gdyby państwo miało ustanowić monopol na tę markę, to bym oponował. Uważam, że kompletnie nie ma sensu dyskutować o tym, która marka ma się stać obowiązkowo jedyną w Polsce. Włączenie się w taką dyskusję i lobbowanie za marką, którą uważam za najlepszą, byłoby dla mnie uczestnictwem w niszczeniu polskiej motoryzacji. I dokładnie tak samo jest z edukacją, służbą zdrowia, finansami, mediami czy przemysłem. Dyskusja o tym jaki system powinien wprowadzić rząd jest uczestnictwem w niszczeniu danej dziedziny w Polsce - nawet jeśli proponuje się świetny system.
Istotą socjalizmu jest to, że centralny rząd zajmuje się wieloma dziedzinami życia. Rząd, czyli zarząd aparatu przemocy mającego monopol na stosowanie siły na dużym obszarze, zajmuje się edukacją, służbą zdrowia, ubezpieczeniami społecznymi, mediami, finansami, przemysłem - prawie wszystkim. Narzuca to wszystko tam, gdzie ma monopol na przemoc. Nawet jak narzuci jakiś ideał, raj, cudowne rozwiązanie, to będzie to zło.
Mogę się z dziewczyną przespać i ona będzie mieć orgazm. Może mieć ten orgazm i w sytuacji, gdy się na stosunek zgodzi, ale też, gdy go na niej wymuszę - albo siłą, albo groźbą użycia siły, czy też jakimś oszustwem. Czasem, gdy zastosuję siłę, może mieć nawet orgazm bardziej intensywny. Niemniej zawsze użycie siły, groźby czy oszustwa, to będzie gwałt. Intensywność orgazmu nie decyduje o moralności czynu. Gwałt jest niemoralny zawsze, nawet, gdy czujemy się po nim bardzo zadowoleni.
I dokładnie tak samo jest z rządem. Rząd może nam zrobić dobrze. Może wprowadzić jakieś dobre rozwiązanie. Ale gdy to wymusza siłą, centralnie, odgórnie, albo finansuje ze środków zebranych przemocą, to będzie to zawsze niemoralne.

 

Grzegorz GPS Świderski

Dyktator  <- poprzednia notka
następna notka -> Czy karp cierpi?

Opublikowano: 22.12.2016 13:04.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oczywiście, że spór to starcie z przeciwnikiem. Nie ja to tak traktuję, ale tak jest w naszej...
  • Nie odbieram dyskutantowi możliwości poszukiwania prawdy, ale uważam, że jako dyskutant może...
  • To nie jest tok mojego rozumowania. Zalecam ponowną lekturę - teks jest krótki, można go...

Tematy w dziale Polityka