Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1375 notek 1710681 odsłon
GPS, 5 października 2017 r.

Święte mandaty

446 40 1 A A A
Dlaczego PiS wprowadza ustawę zabraniającą niektórych form handlu w niedzielę? Dlaczego nie zabrania tego w środy? Nie ma innego wytłumaczenia jak religijne. Bo chrześcijaństwo nakazuje święcić niedzielę, a PiS to partia chadecka. Gdyby motywacja nie była religijna, ale ekonomiczna, gdyby chodziło tylko o obronę przed wyzyskiem, to wystarczyłoby nakazać pracownikom niektórych placówek handlowych odpoczywać w dowolny dzień - jedni musieliby odpoczywać w czwartki, a inni we wtorki. I wyzysku by nie było, a konsument mógłby kupować codziennie, a z rodziną spędzał by czas kiedy chce.
Powody zakazu handlu są być może ekonomiczne, ale wybór dnia ma ewidentnie podłoże religijne. Ale by uniknąć dyskryminacji należałoby zakaz zastosować do wszelkich religii: żydom zabronić handlowania w soboty, a muzułmanom w piątki. Ich też trzeba bronić przed wyzyskiem, ale należy uszanować ich dni święte. No i jest jeszcze wiele innych religii, więc bez sensu byłoby wymienianie ich wszystkich w ustawie i wyliczanie ich wszystkich świąt. Demokracja to też uznanie praw mniejszości.
Dlatego przepis powinien mniej więcej brzmieć tak: „Każdy członek jakiegokolwiek związku wyznaniowego ma zakaz pracowania w placówkach handlowych o dużej powierzchni w dni, które w jego religii są świętami, i gdy jednak będzie handlował w swoje święto na za dużym terenie, to podlega grzywnie w wysokości pięćset złotych plus”.
A następnie należy wydzielić ze straży miejskiej ochotnicze rezerwy milicji obywatelskiej, które wpadałyby znienacka do hipermarketów w piątki, soboty, niedziele, Boże Narodzenie, Wielkanoc, w czasie Chanuka, w Ramadan czy w inne święta, i pytałyby pracowników czy są muzułmanami, żydami czy chrześcijanami, czy też należą do innego związku wyznaniowego - i w niedzielę, i inne chrześcijańskie święta tacy ormowcy wlepialiby mandaty chrześcijanom dla ich dobra, a w soboty, czy w Chanuka, wlepialiby mandaty żydom dla ich dobra, a w piątki lub Ramadan muzułmanom dla ich dobra. A gdyby było to jakieś wyznanie nieznane ormowcowi, to by dzwonił do centrali, a tam by sprawdzali kiedy są święta tego wyznania i też ci wyznawcy dostawaliby mandat, by im zapewnić ochronę przed wyzyskiem.
I wszystkie wyznania miałyby zapewnione dobro jakie wypływa z wlepiania mandatów za pracowanie w świętym dniu. Nikt by nie był wyzyskiwany. Święty mandat w święto religijne. Tak jak Bóg przykazał. A ateiści mogliby sobie pracować i w piątki, i w soboty, i w niedziele, i nie mieliby tych mandatów, które czynią dobro, byliby karani brakiem mandatów za to, że nie uznają żadnych świętości. Święte mandaty ateistom się nie należą. W ogóle można by ateistów werbować na tych ormowców czyniących dobro różnym wyznaniom religijnym - w religijne święta by pracowali, a odpoczywali w dni powszednie.
Tylko takie rozwiązanie jest spójne, sensowne, zapewnia tolerancje i dobro. Wlepianie mandatów żydom w niedzielę to antysemityzm, a wlepianie mandatów na Wielkanoc muzułmanom to nietolerancja religijna. Im należy wlepiać mandaty w ich święte dni. O prawa człowieka należy dbać i nie wolno ich łamać. Święta wszystkich religii należy szanować i każdemu zapewniać święty mandat.


Grzegorz GPS Świderski


Szykanowanie inności  <- poprzednia notka
następna notka -> Prawo wyboru

Tagi: gps65, PiS, handel, niedziela, święta, religie, zakaz

Opublikowano: 05.10.2017 13:07. Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 15:37.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @KrzysztofzLublina  Przesłuchałem nagrania ponownie i słyszę wyraźnie, że powiedział:...
  • @KrzysztofzLublina  Znaczenie mogły mieć tortury, a nie to czy powiedział: "tortury". To nie...
  • @humainv2  Niemniej Asimov ją uśmiercił i nie było to niemoralne. Mógłby też wskrzesić i...

Tematy w dziale Gospodarka