Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
112 obserwujących 1383 notki 1726338 odsłon
GPS, 2 lutego 2018 r.

Premier złamał ustawę o IPN!

867 44 1 A A A
Premier Polski Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie dotyczące precyzji wypowiedzi. Słusznie powiedział, że: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie. Ta jego wypowiedź dotyczy kwestii błędnych, szkodliwych, nieprawdziwych sformułowań. Określenie: „polskie obozy zagłady” jest niepoprawne i z uwagi na pomysłodawców i wykonawców - bo to nie byli Polacy. Ale jest też niepoprawne geograficzne. Bo równie niepoprawne jest określenie: „nazistowskie obozy zagłady na terenie Polski”. Na terenie Państwa Polskiego nigdy nie było żadnych nazistowskich obozów zagłady! Te obozy wybudowały władze Niemiec na terenie III Rzeszy albo Generalnego Gubernatorstwa. A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, obozy te zostały zlikwidowane. Precyzja wypowiedzi jest bardzo ważna!
Ale jeśli ta precyzja jest ważna i sama wypowiedź dotyczy oceny precyzji wypowiedzi, to absolutnie niedopuszczalne jest wypowiadanie się nieprecyzyjnie. A premier tak nonszalancko powiedział: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”. Premier dopuścił się kłamstwa oświęcimskiego! Polakom wcale nie zależy na tym, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały! One powinny zostać zniszczone! I tak się stało.
Po to, by pamiętać, należy na terenie tych obozów tworzyć muzea. I tak się dzieje. Nieprawdą jest, że te obozy przetrwały i nieprawdą jest, że chcemy by przetrwały. Ta wypowiedź premiera podpada pod nową ustawę o IPN, bo to publiczna wypowiedź, nie artystyczna i nie naukowa, która pomawia wbrew faktom Naród Polski o to, że chce kontynuować ludobójstwo, bo dba by obozy koncentracyjne przetrwały. Gdyby ustawa obowiązywała, to musiałby za to zapłacić grzywnę.
To nie obozy mają przetrwać, ale muzea w ich miejscach! Precyzja wypowiedzi jest ważna! Premier powinien był powiedzieć tak: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by w miejscach po zlikwidowanych niemieckich obozach koncentracyjnych utworzyć muzea, które przetrwają jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”


Grzegorz GPS Świderski

następna notka -> Hipokryzja uogólnień

Tagi: gps65, kłamstwo, premier

Opublikowano: 02.02.2018 18:46. Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 11:15.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Wolwik  Polska aż tak socjalistyczna jak Wenezuela nie jest - tacy byliśmy za PRL-u. Obecna...
  • @AjamiQuest  Siła jest - a to jak wielka zależy od poparcia ludzi. Jak chcą, to mogą...
  • @AjamiQuest "...wciąż brak świadomej i liczącej się siły politycznej, która...

Tematy w dziale Polityka