Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
117 obserwujących
1399 notek
1749k odsłon
794 odsłony

Szczerość premiera

Wykop Skomentuj32
Szczerość premiera Polski, Mateusza Morawieckiego, jest godna pochwały. Wreszcie mamy premiera, który mówi prawdę wprost, bez owijania w bawełnę!
Otóż na wczorajszej konwencji PiS powiedział on tak: "Nasza polityka nie jest ani biała, czyli poddańcza, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Nasza polityka jest biało-czerwona"
Tak jest! Tak dokładnie jest! Mądrzy ludzie wiedzą to od dawna! Polityka PiS-u nie jest czysto poddańcza, ani czysto postkomunistyczna - to mieszanina poddaństwa i postkomunizmu. To nie jest polityka suwerenna i wolnorynkowa. Działania PiS-u to w polityce zagranicznej potulne uleganie obcym wpływom, szczególnie amerykańskim oraz płynącym z Unii Europejskiej, wymieszane z wewnętrzną polityką budowania socjalizmu, takiego jaki mieliśmy za PRL-u.
Premier tą wypowiedzą trafił w sedno! Rzadko się zdarza, by ktoś tak krótko, wręcz aforystycznie, oddał całą istotę polityki PiS. 
W istocie Morawiecki sprofanował nasze barwy narodowe swoją wypowiedzią! Moim zdaniem wielokroć lepszą analogię między polskością, a naszymi barwami narodowymi, wykrył Wałęsa (czy raczej jakiś jego ghostwriter) - że naród polski jest jak rzodkiewka - tylko z wierzchu czerwony...
Ghostwriter Morawieckiego nie jest specjalnie rozgarnięty, bo napisał mu prawdę. A dobry polityk powinien kłamać i manipulować - szczerość mu zawsze odbije się czkawką.

Grzegorz GPS ŚwiderskiTagi: gps65, Morawiecki, szczerość, polityka, PiS, postkomunizm, poddaństwo
Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka