Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
108 obserwujących 1360 notek 1659425 odsłon
GPS, 15 kwietnia 2018 r.

Szczerość premiera

788 32 1 A A A
Szczerość premiera Polski, Mateusza Morawieckiego, jest godna pochwały. Wreszcie mamy premiera, który mówi prawdę wprost, bez owijania w bawełnę!
Otóż na wczorajszej konwencji PiS powiedział on tak: "Nasza polityka nie jest ani biała, czyli poddańcza, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Nasza polityka jest biało-czerwona"
Tak jest! Tak dokładnie jest! Mądrzy ludzie wiedzą to od dawna! Polityka PiS-u nie jest czysto poddańcza, ani czysto postkomunistyczna - to mieszanina poddaństwa i postkomunizmu. To nie jest polityka suwerenna i wolnorynkowa. Działania PiS-u to w polityce zagranicznej potulne uleganie obcym wpływom, szczególnie amerykańskim oraz płynącym z Unii Europejskiej, wymieszane z wewnętrzną polityką budowania socjalizmu, takiego jaki mieliśmy za PRL-u.
Premier tą wypowiedzą trafił w sedno! Rzadko się zdarza, by ktoś tak krótko, wręcz aforystycznie, oddał całą istotę polityki PiS. 
W istocie Morawiecki sprofanował nasze barwy narodowe swoją wypowiedzią! Moim zdaniem wielokroć lepszą analogię między polskością, a naszymi barwami narodowymi, wykrył Wałęsa (czy raczej jakiś jego ghostwriter) - że naród polski jest jak rzodkiewka - tylko z wierzchu czerwony...
Ghostwriter Morawieckiego nie jest specjalnie rozgarnięty, bo napisał mu prawdę. A dobry polityk powinien kłamać i manipulować - szczerość mu zawsze odbije się czkawką.

Grzegorz GPS ŚwiderskiTagi: gps65, Morawiecki, szczerość, polityka, PiS, postkomunizm, poddaństwo
Opublikowano: 15.04.2018 13:11. Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 01:47.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @jerraz21 Bo sztuczne sieci neuronowe działają tak jak ludzki mózg. Oczywiście jeszcze dużo...
  • @Mustrum No i co z tego, że nie zero-jedynkowym? Nadal działanie jest takie samo: neurony i...
  • No ale dokładnie tak samo, czyli na zasadzie szufladek, działa ludzki mózg. W mózgu odbywa...

Tematy w dziale Polityka