GPS GPS
1602
BLOG

Która partia w Polsce to ruska agentura?

GPS GPS Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 30

       Bycie prorosyjskim, sprzyjanie Rosji, mówienie pozytywnie o Putinie, to w Polsce świadectwo zdrady, to wystarcza by kogoś oskarżyć o działalność agenturalną na rzecz Rosji. Powstał nawet w związku z tym specjalny raport: V kolumna Putina w Polsce. Opublikowano obszerny raport. Cytuję fragment:

       Autorzy raportu opublikowanego w sierpniu 2016 roku nie przedstawiają żadnych twardych dowodów. Wykorzystują jedynie znajomość rosyjskiej strategii propagandowej i wskazują osoby oraz grupy, które ich zdaniem wpisują się tak doskonale w narrację Kremla, że stoi za tym prawdopodobnie coś więcej, niż tylko przypadek.

       I wymieniają następujące media: Baza Dokumentów Papieskich (część Xportal.pl), Endecja.pl, Kresy.pl, Kronika Narodowa, Myśl Polska, Nacjonalista.pl, Narodowcy.net, Polityka Narodowa, Prawica.net, Radio Hobby, Xportal.pl.

       Wymieniają też osoby: Mateusz Piskorski, Konrad Rękas, Jacek Kamiński, Jan Engelgard, Bartosz Bekier, Zbigniew Bereza, Józef Bryll, Aldona Michalak, Janusz Korwin-Mikke, Sylwester Chruszcz, Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, Adam Andruszkiewicz, Adam Małecki, Bartosz Berk, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki.

       Bazując na tej narracji, przed wyborami do parlamentu europejskiego w 2019 roku, prominentni działacze PiS, w tym najważniejsi: premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński w ramach kampanii wyborczej oficjalnie oskarżyli Konfederację - Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy o prorosyjskość, o sprzyjanie Kremlowi. Posądzili o działalność na rzecz polityki Putina.

       A tymczasem Tomasz Piątek wydał ostatnio trzy książki: "Macierewicz i jego tajemnice", "Morawiecki i jego tajemnice" oraz "Macierewicz. Jak to się stało", w których bardzo bogato uargumentowane są poszlaki świadczące o działalności Macierewicza oraz Morawieckiego na rzecz Rosji.

       Autorzy wspominanego raportu, oraz wszyscy oskarżyciele Konfederacji o sprzyjanie Putinowi, mają jedynie poszlaki, słabe uzasadnienia, niespójną argumentację. Tezy Piątka o bycie V kolumną Putina przez Macierewicza i Morawieckiego są wielokroć silniej umotywowane, choć to też tylko poszlaki.

       Jeśli uznajemy poszlaki świadczące o prorosyjskości Korwina, Brauna i Narodowców, to tym bardziej musimy uznać silniejsze poszlaki za prorosyjskością PiS-u. Tych poszlak jest wielokroć więcej i są silniejsze. Na dodatek Piątek oskarża premiera i byłego ministra obrony oraz spraw wewnętrznych, a na tych stanowiskach można wielokroć lepiej pomóc Rosji, niż będąc wiecznie przegranym politykiem, który żadnego stanowiska rządowego nigdy nie zajmował.

       Możemy uznać, że te wszystkie argumenty, dowody, dokumenty, fakty, poszlaki przytaczane przez Tomasza Piątka są nic nie warte. To tylko pomówienia i insynuacje. Ale dokładnie tej samej jakości, albo gorszej, są uzasadnienia sprzyjaniu Rosji przez liderów Konfederacji. Każdy kto uznaje taką argumentację, powinien uznać uzasadnienia Tomasza Piątka.

       Skutki tego, że PiS to ruska agentura są wielokroć groźniejsze dla Polski niż to, że Konfederacja to ruska agentura. Ci pierwszy rządzą w Polsce samodzielnie, ci drudzy nawet progu wyborczego nie przekroczyli.

       Więc jeśli uznajemy poszlaki, że ktoś zna jakiegoś Rosjanina, ma z nim zdjęcie, jeździł na Krym, ma znajomego, który lubi ruskich motocyklistów, dawał wywiady w „Sputniku”, głosi, że należy rozpatrywać możliwość sojuszy z Rosją w różnych kwestiach, za dowód na bycie ruskim agentem, to wielokroć silniejsze poszlaki powodują, że ruskimi agentami są Macierewicz i Morawiecki - bo ich powiązania z Rosją, wyjazdy do Moskwy, znajomości z politykami i biznesmenami rosyjskimi są wielokroć bardziej intensywne i starsze niż dużo słabsze kontakty Konfederatów.

       Więc jeśli boicie się, że Polska będzie wpychana w łapy Putina, gdy Konfederacja przekroczy próg wyborczy, bo uznajecie poszlaki świadczące o tym, to musicie uznać, że Polska już jest wpychana w łapy Putina przez PiS, bo poszlaki za tym są dużo lepszej jakości. A jeśli uważacie, że te wszystkie poszlaki są nic nie warte, to nie mówcie, że Konfederacja to ruscy agenci, bo mówiąc tak będziecie sobie przeczyć.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Tu świeży przykład, że polski rząd jest prorosyjski: ... polska delegacja głosowała przeciwko wykluczaniu Rosji z Rady Europy

PS2. Notki powiązane:

Decentralizacja <- poprzednia notka

następna notka -> Bardziej

Tagi: gps65, ruski agent, Konfederacja, polityka, PiS, agentura, V kolumna, Putin, Kaczyński, Macierewicz, bezpodstawne oskarżenia, poszlaki.

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka