Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
125 obserwujących
1566 notek
1994k odsłony
276 odsłon

Bardziej

Wykop Skomentuj9

       Czym się różni człowiek od innych zwierząt? Tym, że człowiek robi wszystko bardziej.

        Ludzkość jest zwierzęca, małpia, homoidalna - ale bardziej. Bardziej agresywna, bardziej drapieżna, bardziej mordercza, bardziej ciekawska, bardziej terytorialna, bardziej zawadiacka, bardziej niecierpliwa, bardziej gadatliwa, bardziej inteligentna, bardziej podstępna, bardziej ruchliwa, bardziej infantylna, bardziej oparta na narzędziach, bardziej nieszczera, bardziej kłamliwa, bardziej polityczna, bardziej cywilizacyjna. Wszystko to samo, ale wielokroć bardziej! Człowiek chce rządzić, być ponad inne stworzenia. W istocie jesteśmy takimi samymi zwierzętami jak wszystkie inne, tylko we wszystkim po pierdylion bardziej. Bardziej nie znaczy lepiej.

       Czym się różni mężczyzna od kobiety? Tym, że mężczyzna chce więcej.

       Mężczyzna jest kobiecy, zniewieściały, leniwy, ale chce więcej. Więcej pieniędzy, więcej przestrzeni, więcej szybkości, więcej wrażeń, więcej zamieszania, więcej energii, więcej żarcia, więcej techniki, więcej używek, więcej gadania, więcej rozrywki, więcej miłości, więcej nienawiści, więcej życia, więcej hałasu, więcej inteligencji, więcej cywilizacji. Wszystko to samo, ale wielokroć więcej. Mężczyzna chce rządzić, chce polityki, chce dominacji. W istocie płcie są równe sobie, ale mężczyźni chcą więcej. Więcej nie znaczy lepiej.

       Ludzie nie są lepsi niż zwierzęta, mężczyźni nie są lepsi niż kobiety. Może lepiej to mniej, to słabiej, to wolniej, to ciszej? Może mamy wszystkiego za dużo? Może za bardzo się staramy?

       Trzeba zwolnić, posiedzieć, pospać, wyciszyć się. Stać się kobietami, zwierzętami. Nie myśleć, nie działać, kontemplować, działać rutynowo, instynktownie. Po co płynąć pod prąd? Źródło jest przecież takie maleńkie i niepozorne. Lepiej dać się ponieść prądowi, wpaść do morza i dryfować po nieprzebranych przestworzach.

       Co wybieracie? Bardziej i więcej, czy mniej i łagodniej?

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

Która partia w Polsce to ruska agentura? <- poprzednia notka

następna notka -> Dymorfizm płciowy

Tagi: gps65, bardziej, więcej, mniej, natura, kultura

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo