Jack Mac Lase
Jack Mac Lase
Jack Mac Lase Jack Mac Lase
234
BLOG

Nie będziesz miał nic- Światowe Forum Ekonomiczne i młode pokolenie

Jack Mac Lase Jack Mac Lase Rozmaitości Obserwuj notkę 1
Na rynek pracy wchodzi młode pokolenie, które nie lubi się przepracowywać i ogranicza swoje potrzeby i plany na przyszłość. Ich zachowanie doskonale wpisuje się w plany Światowego Forum Ekonomicznego

Portal businessinsider.com.pl alarmuje:

"Nowe badanie pokazuje, że tzw. generacja Z i młodzi millenialsi mają dość pracy"

"Jak na razie dyrektorzy najczęściej sięgają po swoje stare, sprawdzone metody, takie jak zmuszanie pracowników do powrotu do biura. A kiedy to nie działa, narzekają, że młodzi ludzie są leniwi i nie chcą już pracować."

Jak się dowiadujemy z innych źródeł i bezpośrednio od młodych ludzi, to nie dość , że oni nie chcą pracować, to jeszcze minimalizują swoje potrzeby. Nie chcą własnego mieszkania czy samochodu, jeśli mieliby na to ciężko pracować. Argumentują to dość logicznie: dziadkowie wypruwali sobie żyły w pracy, a teraz mają takie emerytury, że na lekarstwa ich nie stać, rodzice nadal harują i, mimo comiesięcznych spłat rat, kwota kredytu mieszkaniowego do spłaty wynosi więcej niż wartość mieszkania w którym mieszkają. Płacą za kredyt mieszkaniowy już wiele lat i nadal mieszkanie formalnie nie jest ich i gdy tylko przestaną spłacać raty bank może ich zlicytować i pozbawić mieszkania. Człowiek jest z natury istotą racjonalną i na podstawie swojej wiedzy wyciąga najwłaściwsze wnioski. Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi powinni być niewolnicy. Młode pokolenie opierając się na doświadczeniu dwóch wcześniejszych pokoleń wyciąga właściwe wnioski i nie chce ciężko pracować, ale również minimalizuje swoje potrzeby, żeby nie wpaść w pułapkę zadłużenia jak ich rodzice. Wcześniejsze pokolenia były mamione jakimiś bajeczkami dla frajerów o kulcie pracy, wolnym rynku i tego typu dyrdymałami, a to pokolenie wreszcie zmądrzało i nie chce pracować, ale równocześnie ogranicza swoje potrzeby i plany na przyszłość. Taka postawa doskonale wpisuje się w plany globalistów ze Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i innych mniej znanych forów. Portal monetarna.pl tak opisuje planowaną nieodległą przyszłość, do której nowe pokolenie pasuje jak ulał:

"Nie posiadam samochodu, domu i żadnych urządzeń ani ubrań„ Witaj w roku 2030. Witaj w moim mieście – a raczej „naszym mieście”. Niczego nie posiadam. Nie posiadam samochodu. Nie posiadam domu. Nie posiadam żadnych urządzeń ani ubrań” - pisze już na wstępie Ida Auken, duńska aktywistka klimatyczna, polityk i teolog, parlamentarzystka, w latach 2011–2014 minister środowiska.

„Może ci się to wydawać dziwne, ale dla nas w tym mieście ma to sens. Wszystko, co uważałeś za produkt, stało się teraz usługą. Mamy dostęp do transportu, zakwaterowania, jedzenia i wszystkich rzeczy, których potrzebujemy w naszym codziennym życiu. Wszystkie te rzeczy jedna po drugiej stały się darmowe, więc nie miało sensu posiadanie ich zbyt wiele.” - zaznacza. Warto zauważyć, że wszystko będziemy wynajmować (nie ma nic za darmo zawsze są jakieś warunki), ale od kogo, tego nam już pani Ida nie pisze."

Skąd pieniądze na wynajem? A z dochodu gwarantowanego. Co to takiego? Portal gowork.pl tak to wyjaśnia:

"Bezwarunkowy dochód podstawowy ma zagwarantować każdemu obywatelowi stałe świadczenie finansowe od państwa. "

"– Koncepcja powstała, żeby zagwarantować ludziom wolność od ubóstwa. Ubóstwo jest zagrożeniem dla wolności, bo zależymy od innych, i mogą nas wykorzystać. Minimum dochodu to realna podstawa dla wolności – wyjaśnia podczas seminarium PIE Ryszard Szarfenberg, prof. Uniwersytetu Warszawskiego."

Nawet z gruba znamy szczegóły jak ma wyglądać idealne miasto niedalekiej przyszłości. Opisałem to w poście "Dziwne zabójstwo w Krakowie, a przygotowania do 15 - minutowego miasta" z którego pochodzi poniższy obrazek.



image



Światowe Forum Ekonomiczne powstało 52 lata temu. Akurat dwa nowe pokolenia narodziły się i weszły na rynek pracy podczas jego istnienia. Prawdopodobnie pewne założenia zostały porobione wcześniej, a WEF je tylko dopracowywał. Widać, że globalistom udało się wychować właściwych ludzi. Teraz należy przyspieszyć odejście wcześniejszych pokoleń, które były chowane w innym duchu. Czwarte pokolenie będzie jeszcze lepiej dopasowane do globalistycznych planów. Trzecie i czwarte pokolenie ma jakaś szczególna wartość. Już w Biblii mamy do tego odniesienia.:

"Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest w górze na niebie, w dole na ziemi, i tego, co jest w wodzie i pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą."

"A Pan zstąpił w obłoku, i [Mojżesz] zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Jahwe. Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: «Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia, przebaczający niegodziwość, niewierność, grzech, lecz nie pozostawiający go bez ukarania, ale zsyłający kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia»"

"Ich potomkowie, którzy im się urodzą w trzecim pokoleniu, mogą wejść do zgromadzenia Pańskiego."

Prawdopodobnie ważność trzeciego i czwartego pokolenia wynika z tego, ze z reguły dziedziczymy empiryczną wiedzę o przeszłości od rodziców, rzadziej od dziadków, a prawie wcale od pradziadków. I to z reguły traktuje się jako bajanie starych sklerotyków. Czyli młodemu pokoleniu globaliści mogą wtłoczyć dowolna wiedzę historyczną przedstawiając czasy, gdy każdy mógł mieć samochód na własność i polecieć samolotem dokąd chciał, jako czasy straszliwego ucisku, ciemnoty i zacofania, a czas braku własności i wielu ograniczeń - jako świetlany okres dobrobytu i szczęśliwości.

I znowu okazuje się, że globaliści są parę kroków przed zwykłymi ludźmi i kierują ich w okres tyranii wykorzystując ich tak zwany "zdrowy rozsądek".  

Jestem Krakusem

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości