Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
65 obserwujących 321 notek 996011 odsłon
jan mak, 13 września 2017 r.

Sueddeutsche Zeitung poucza polski Sąd Najwyższy

2418 73 0 A A A

To była okazja do obrony państwa prawa. Sąd Najwyższy ją zaprzepaścił — pisze "Sueddeutsche Zeitung".


Zamiast wykorzystać okazję i (wbrew polskiemu prawu i konstytucji) przychylić się do opinii byłego prezesa TK o nieważności wyboru nowego prezesa TK, Sąd Najwyższy postąpił zgodnie z prawem i decyzję Sądu Okręgowego, która odrzuciła wątpliwości byłego prezesa TK w tej materii, uznał za prawidłową.

SN postąpił zgodnie z prawem. Odpowiedział rozstrzygająco na zapytanie prawne -- od tego jest. Czołowa niemiecka gazeta sugeruje natomiast, że sędziowie polskiego SN powinni podjąć walkę polityczną  z nową władzą i bronić prawa i konstytucji... nawet wbrew przepisom konstytucji. W swoim tekście niemiecka gazeta sugeruje także, że sędziowie SN są słabi, bo ugięli się pod presją polityczną. Kto ma rację: niemiecka gazeta czy polski SN?

WNIOSKI:

1) Wychodzi na to, że dziennikarz SZ uważa, iż zna lepiej polskie prawo niż polski SN, i dlatego zbyt strachliwych jego zdaniem sędziów poucza.

2) Trudno uwierzyć w tę znajomość polskiego prawa przez autora artykułu. Bardziej prawdopodobne jest, że niemiecki dziennikarz przepisał dostarczony mu tekst jakiegoś gazeciarza wyborczego.

3) Jeśli przyjąć za prawdę, to co piszą dziś antyrządowe i niemieckie media, że sędziowie SN nie stosują prawa w sposób niezawisły, tylko uginają się pod naciskami, to może trzeba by ich wymienić? 


4) Te i inne wystąpienia niemieckich dziennikarzy i polityków mają już charakter jawnie wrogi wobec przeważającej części polskich wyborców — czy to jest akceptowalne? 


P.S. Informację o artykule SZ można znaleźć tutajhttp://www.dw.com/pl/sz-o-decyzji-ws-przy%C5%82%C4%99bskiej-zmarnowana-szansa/a-40478546 

była też przez chwilę na pierwszej stronie onet,pl, ale szybko zniknęła. 

Opublikowano: 13.09.2017 14:15. Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:51.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • 4 zdanie od końca:  ONA się zgadza... :) pozdrawiam
  • @Milton  Na tym polega właśnie szkodliwość działań Kornela (i czego zdaje się nie...
  • @giz 3miasto  Istnieje bardzo wiele materiałów IPN na temat Solidarności Walczącej. Kto...

Tematy w dziale Polityka