2 obserwujących
49 notek
96k odsłon
3548 odsłon

Amerykanie mają dość antypolskiej propagandy

Wykop Skomentuj164

Portal Yahoo przedrukował kolejną antypolską agitkę: „Poland honors wartime group that collaborated with Nazis” („Polska uczciła grupę z okresu wojny, która kolaborowała z nazistami”).

Menda, która wysmażyła ten „artykuł”, nawet się pod nim nie podpisała. Całe odium hucpy wzięły na siebie Yahoo i Associated Press. Ciekawe, co to była za menda? I druga ciekawa sprawa: Dlaczego Yahoo i AP zgłaszają się na ochotnika, żeby takie łajno kolportować w Ameryce? Może dlatego, że jak już nie można zohydzać kraju Kazimierza Wielkiego „polskimi obozami śmierci”, to trzeba chociaż obsmarować Polskę kolaboracją z nazistami.

W języku angielskim słowo „naziści” pisze się dużą literą. Czy to jakaś freudowska omyłka? Bo słowo „Niemcy” też pisze się dużą literą?

- Ależ skąd! – wykrzyknie z rozbawieniem jakiś mędrek z jedynie słusznych mediów. – Tu chodzi po prostu o przestrzeganie zasad ortografii! W języku angielskim członkowie wszelkich organizacji honorowani są dużą literą. Słowo „naziści” pisze się dużą literą, bo chodzi o członków NSDAP. Jak można tego nie wiedzieć?!

- Taak? – zdziwi się ktoś z szarego tłumu. - To dlaczego uczestników Marszu Niepodległości zwyzywano w zachodnich mediach od nazistów, chociaż nie byli członkami NSDAP?

Można być zupełnie spokojnym, że mędrek, zapowietrzywszy się na chwilę, zaraz znajdzie jakąś uczoną odpowiedź. Pora jednak wrócić do „artykułu”.

Chodzi w nim głównie o to, że polskie władze nie powinny honorować podziemnych organizacji, które zdaniem Yahoo i AP kolaborowały z nazistami. Nie powinny, gdyż agencja AP gruntownie przestudiowała materiały prasowe z lat 1945-1989 i tam wyraźnie stało, że organizacje te w zasadzie bezpośrednio podlegały dowództwu Wehrmachtu.

Przepraszam za sarkazm, ale co taka menda, bojąca się nawet podpisać pod swymi wypocinami, mogła wiedzieć o działalności polskiego podziemia. Wiedziała tyle, co trzeba, żeby wystukać tę agitkę angielskimi bukwami. Nic nie studiowała – po prostu powieliła stary, zleżały, komuszy chłam.

Amerykańscy czytelnicy z bezbłędnym wyczuciem wypunktowali hucpę. Zawsze powtarzam, że lewicowe media są głupsze od swoich czytelników. Pod „artykułem” ukazało się blisko 300 komentarzy. Przytaczam tylko jeden z nich.

„Alternatywny tytuł: Polska uczciła weteranów II WŚ, którzy walczyli z komunistami. No tak, ale brzmiałby znacznie mniej szokująco.”

Wszystkie komentarze, które dotąd przeczytałem, wielokierunkowo rozwijają tę myśl. Nie natknąłem się jeszcze na komentarz, który przyznawałby mendzie rację. Amerykanom przejadła się antypolska nagonka.


Wykop Skomentuj164
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka