39 obserwujących
1840 notek
2462k odsłony
  364   0

Po podpisie prezydenta...

fot. Kancelaria Sejmu RP
fot. Kancelaria Sejmu RP

Z tych wszystkich wypowiedzi można wysnuć wniosek, że pieniądze przekazane telewizji Jacka Kurskiego są w zasadzie pieniędzmi przekazanymi na rzecz ratowania zdrowia Polaków. Bo przecież – zdaniem mówców – telewizja będzie pokazywać jak walczyć z Koronawirusem (to mówił szef Krajowej Rady) i edukować społeczeństwo, w zakresie unikania chorób onkologicznych – to z kolei wypowiedź Pana Prezydenta. Przyznam że koncepcja, iż media publiczne można zamienić sobie w coś w rodzaju Narodowego Funduszu Zdrowia jest koncepcją tyleż oryginalną, co wątpliwą. 

Właśnie skończyła się konferencja prasowa, na której prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisze ustawę dofinansowującą telewizję publiczną kwotą 2 miliardów złotych. Po tej konferencji mam kilka szybkich wniosków. 

Po pierwsze. Występowało czterech mówców: prezydent, premier, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz szef Rady Mediów Narodowych. I tylko ten ostatni nie był spięty. Nie był wystraszony. 

Po drugie. Z tych wszystkich wypowiedzi można wysnuć wniosek, że pieniądze przekazane telewizji Jacka Kurskiego są w zasadzie pieniędzmi przekazanymi na rzecz ratowania zdrowia Polaków. Bo przecież – zdaniem mówców – telewizja będzie pokazywać jak walczyć z Koronawirusem (to mówił szef Krajowej Rady) i edukować społeczeństwo, w zakresie unikania chorób onkologicznych – to z kolei wypowiedź Pana Prezydenta. Przyznam że koncepcja, iż media publiczne można zamienić sobie w coś w rodzaju Narodowego Funduszu Zdrowia jest koncepcją tyleż oryginalną, co wątpliwą. Wątpliwą przede wszystkim w tym sensie czy Polacy takie tłumaczenie kupią. 

I wreszcie kwestia trzecia – prezes Rady Mediów Narodowych powiedział, że za rządził głosowanie w sprawie Jacka Kurskiego – tzn. jego dymisji – i że zakończy się ono w poniedziałek. I że w zasadzie to już wpłynęły cztery z pięciu głosów. Nie dopowiedział tylko jednej istotnej rzeczy. Za czym wpłynęły te głosy? Za odwołaniem Jacka Kurskiego? Za jego pozostawieniem? Oj, żeby się Pan Prezydent nie zdziwił, jak się okaże że w poniedziałek Jacek Kurski nadal będzie prezesem TVP...

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura