51 obserwujących
1984 notki
2707k odsłon
  1297   0

O co chodziło Jarosławowi Kaczyńskiemu z ustawą Pro Zwierzęcą?

fot. P. Łysakowski
fot. P. Łysakowski

Nie kto inny tylko Jarosław Kaczyński wywołał największy w PiSie kryzys od roku 2015. W sumie trudno się dziwić, Zawsze w końcu niszczył to co sam zbudował. Ale ta katastrofa będzie największa. To będzie piękna katastrofa...

Tak. Prezes PiS troszczy się o prawa zwierząt. Te sprawy są mu bliskie, ale nie tak bliskie jak polityka. Krótko mówiąc, nie zaryzykuję utraty władzy dla ustawy futrzarskiej. Dlaczego więc to zrobił?

Moim zdaniem cele były dwa. Po wyborach prezydenckich, zobaczył że PiS bardzo traci w młodym elektoracie. I próbował ten elektorat odzyskać.. Ta ustawa nadaje się do tego idealnie. Teoretycznie nie powoduje sporu ze środowiskami katolickimi i daje plusy w młodym elektoracie. To lepsze od LGBT. 

Cel drugi.? Przytemperowanie koalicjantów. Jarosław Gowin musi się sprzeciwiać z powodów gospodarczych, a Zbigniew Ziobro z powodu walki o twardy elektorat prawicowy i ojca Rydzyka. Po tym sprzeciwie można więc argumentować wewnątrz PiS, że koalicjanci nam przeszkadzają, są nielojalni I że trzeba ich się pozbyć. Tyle że Jarosław Kaczyński nie przewidział kilku rzeczy. 

Po pierwsze nie jest pewne co w tej sprawie zrobi ojciec Rydzyk. Czy nie zacznie namawiać swoich słuchaczy wprost do wsparcia Solidarnej Polski? 

Po drugie. Środowiska stojące za życiem dostają argument, że ustawę pro zwierzęcą można uchwalić z dnia na dzień, a ustawę o zakazie aborcji eugenicznej trzyma się miesiącami albo w sejmowej komisji, albo w Trybunale Konstytucyjnym. Moim zdaniem to właśnie dlatego, prezes nakazał Julii Przyłębskiej wyznaczenie rozprawy w sprawie aborcji eugenicznej na 22 października. Chcę pokazać tym środowiskom, że jednak nie lekceważy życia ludzkiego, że nie stawia go niżej od życia futrzaków. Oczywiście, jak przyjdzie co do czego to przecież Julia Przyłębska rozprawę odwoła, tak jak wielokrotnie odwoływała ją już w sprawie SB-ckich emerytur. 

I kwestia trzecia. Nie przewidział wzburzenia rolników. I nie mówię tutaj o hodowcach futrzaków, bo to stosunkowo wąska branża, mówię tu o rolnikach. Przykład ? 

Proszę bardzo. Wczoraj zadzwonił do mnie pewien ksiądz. Duszpasterz rolników. Od rana otrzymał setki telefonów.. On i dzwoniący nigdy już na PiS nie zagłosują. Dlaczego? Po prostu nie chcą, żeby społeczne kontrolę zwierzęcych aktywistów wchodziły im do gospodarstw i sprawdzały jak hodują krowy czy świnie. Państwową Inspekcję Weterynaryjną owszem wpuszczą, ale ludzi których uważają za wariatów nie. 

Krótko mówiąc – Jarosław Kaczyński przekombinował. Chcąc spacyfikować koalicjantów doprowadził do potężnego sporu PiSu z dużymi grupami własnego elektoratu. Ten elektorat mu tego nie zapomni. Ten elektorat widzi to i tego nie rozumie. Ten elektorat dziwi się, dlaczego kojarzony z lewicą poseł Sterczewski chwali ten projekt i zapowiada że to dopiero pierwszy krok w dobrym kierunku. Ten elektorat zastanawia się, czy rzeczywiście za chwilę będzie można hodować świnie i krowy. 

Krótko mówiąc nie kto inny tylko Jarosław Kaczyński wywołał największy w PiSie kryzys od roku 2015. W sumie trudno się dziwić, Zawsze w końcu niszczył to co sam zbudował. Ale ta katastrofa będzie największa. To będzie piękna katastrofa...


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka