52 obserwujących
2112 notek
2895k odsłon
  857   0

Czy śmierć Pawła Adamowicza nas zmieniła?

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha

Dziś bardzo krótko. Jutro przypada 3 rocznica śmierci Pawła Adamowicza. I pamiętam, jak 3 lata temu bardzo wiele osób zastanawiało się, czy ta śmierć zmieni polską politykę? Czy zmieni nas – polityków. 

Były pewne drobne oznaki, że tak może się stać. Pamiętam, że kiedy na twitterze pojawiły się pierwsze informacje o zamachu, i niektórzy uczestnicy tego medium, niechętni Adamowiczowi, zaczęli się z tego cieszyć, to zostali ostro skrytykowani przez posłankę Joannę Lichocką.Pamiętam, że ja też postanowiłem sobie wtedy, że postaram się na blogu pisać łagodniej. 

Pamiętam, że myślałem wtedy o jednym tekście z tego bloga, gdzie posłów PiS nazywałem „gangiem obcinaczy palców”. Obiecałam sobie wtedy, że nie będę tak pisał. 

Czy po tych 3 latach mi się to udaje? Z pewnością nie. Ale o tym pamiętam. I się staram, chociaż czasem mnie ponosi. Czy więc generalnie śmierci Pawła Adamowicza zmieniła nas, polityków i nasze wzajemne relacje? Odpowiedź niestety brzmi nie. I moim zdaniem niestety nic tego nie zmieni. Zmienić to może tylko jakieś poważne zagrożenie zewnętrzne, którego Polsce ani nam nie życzę. 

W tym sensie, gdy chodzi o śmierć Pawła Adamowicza i jej ówczesny społeczny rezonans, straciliśmy z tego wydarzenia coś ważnego. Niestety…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   


Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo