52 obserwujących
2086 notek
2863k odsłony
  1391   2

O „węglowej dymisji” Mateusza Morawieckiego

Fot. Paweł KubachaFot. Paweł Kuba
Fot. Paweł KubachaFot. Paweł Kuba
Właśnie trwa walka o to, kogo oskarżyć za kryzys węglowy. Walka między Jackiem Sasinem, a Mateuszem Morawieckim. I moim zdaniem tę walkę wygra Jacek Sasin. Mateusza Morawieckiego zaś czeka „węglowa dymisja”.

Media podają, że minister klimatu, Anna Moskwa, już 24 lutego pisała do premiera Morawieckiego, iż trzeba pilnie działać, ponieważ będziemy mieli kryzys węglowy. 

I mamy. Tyle że wygląda na to, iż premier Morawiecki podjął działania stosunkowo niedawno, a nie po alarmistyczny pismach minister klimatu. 

Komentarz do tego mam następujący: 

Po pierwsze. Jeśli to prawda, to w każdym normalnym kraju, w takiej sytuacji, premier podałby się do dymisji. W każdym normalnym kraju… 

No, ale w żadnym normalnym kraju szeregowy poseł nie decyduje jednoosobowo o tym, czy premier powinien się podać do dymisji czy nie. Więc brak dymisji premiera jest tak samo jak z tym dowodem na nie normalność sytuacji w Polsce, jak pełnia władzy nad prawie 40 milionowym krajem, spoczywająca w rękach szeregowego posła - emeryta. 

Kwestia druga. Znowu mamy to samo. Otóż soc – etatyści uważają, że pieniądze po prostu są. Że w związku z tym można dowolnie wszystkim do wszystkiego dopłacać. Tym razem do węgla. Otóż nie. Jeśli cen nie reguluje rynek tylko rząd to najpierw jest chaos, a potem jest katastrofa. Właśnie mamy chaos. Katastrofa będzie, kiedy płacący podatki przedsiębiorcy – bo to z ich podatków, albo z zadłużenia państwa soc – etatyści mają te pieniądze do rozdawania – uznają, że po co prowadzić działalność gospodarczą i płacić podatki? Ci którzy mają dużo pieniędzy kupią posiadłości na Majorce i tam wyemigrują, a ci przedsiębiorcy, którzy ich nie mają uznają, że lepiej żyć z zasiłku. 

To jest kolejny etap przed rządem PiS, po tym etapie, który teraz mamy, czyli chaosem. 

Wreszcie kwestia ostatnia. Z tego co wiem, w rządzie właśnie trwa walka o to, kogo oskarżyć za kryzys węglowy. Walka między Jackiem Sasinem, a Mateuszem Morawieckim. I moim zdaniem tę walkę wygra Jacek Sasin. Mateusza Morawieckiego zaś czeka „węglowa dymisja”. Mimo zaklęć prezesa Kaczyńskiego, że tak się nie stanie.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/  

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka