52 obserwujących
2102 notki
2881k odsłon
  381   2

Czy Jarosław Kaczyński wymieni żonę Mateuszowi Morawieckiemu?

fot. Paweł Kubacha
fot. Paweł Kubacha
Następnym etapem życia premiera, w pozbawianiu go godności przez Jarosława Kaczyńskiego, może być już tylko wymiana mu żony. Po nominacji Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM wcale nie jestem pewien czy Morawiecki się i na to nie zgodzi.

Marek Kuchciński został szefem Kancelarii Premiera. Co ta nominacja oznacza? 

Z całą pewnością nie usprawnienie tej instytucji. Sprawa jest prosta. Marek Kuchciński będąc marszałkiem sejmu, aż do słynnej dymisji samolotowej, nie zrobił ani jednej konferencji prasowej przed posiedzeniem izby, której przewodził. Konferencja prasowa marszałka sejmu, na temat programu każdego posiedzenia, była standardem i jest standardem. Nie była nim tylko wtedy, gdy marszałkiem sejmu był właśnie Kuchciński. 

Przewodząc jej był znany też z tego, że w nieskończoność przeciągał podejmowanie decyzji, czekając na polecenia Jarosława Kaczyńskiego dosłownie w każdej sprawie. Nic nie wskazuje na to, żeby na nowym stanowisku, facet który ma 67 lat, stał się nagle decyzyjny. Dlaczego więc Kuchciński został szefem Kancelarii Premiera? Moim zdaniem są 2 powody. 

Pierwszy jest taki, żeby po prostu upokorzyć Mateusza Morawieckiego, pokazując mu zobacz, odwołaliśmy ci człowieka kompetentnego, a dajemy ci takiego, który nic nie potrafi. Który – jak napisał onet piórem Kamila Dziubki – w tej kadencji sejmu ani razu nawet nie zabrał głosu. Zobacz Mateusz! Taki gość będziecie teraz cię obsługiwał. 

No i jest moim zdaniem jeszcze powód drugi. Tak jak swego czasu, gdy szefem gabinetu premiera był Marek Suski, prezes chce mieć obok Morawieckiego kogoś, kto przejrzy premierowi każdy dokument, poinformuję o każdym ruchu, przejrzy kalendarz spotkań. 

Rozumiem, że Mateusz Morawiecki jest człowiekiem niezwykle ambitnym, nastawionym na karierę za wszelką cenę, ale żeby dawać się aż tak upodlić, to po prostu trzeba nie mieć do siebie ani grama szacunku. I Mateusz Morawiecki go nie ma. 

Następnym etapem życia premiera, w pozbawianiu go godności przez Jarosława Kaczyńskiego, może być już tylko wymiana mu żony. Po nominacji Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM wcale nie jestem pewien czy Morawiecki się i na to nie zgodzi. 

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/  

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka