36 obserwujących
1783 notki
2312k odsłon
1906 odsłon

Czy Adam Glapiński pogrąży PiS?

fot. P.Beym
fot. P.Beym
Wykop Skomentuj72

Z jakichś powodów się Jarosława Kaczyńskiego nie boi. Dlaczego się nie boi? A to już pozostanie tajemnicą obu panów. By użyć określenia prezesa PiS – może chodzi tu o jakąś wiedzę na temat inżynierii finansowej towarzyszącej historii powstawania i działalności Porozumienia Centrum?

Dziś krótko. Trwa epopeja z prezesem NBP, Adamem Glapińskim jego „aniołkami”.. Tak oto obóz pisowski realizuje w praktyce zobowiązanie do tego, że Polacy oczekują skromnej władzy – jak mówił Jarosław Kaczyński. A ja w związku z tym mam dwie refleksje.

Pierwsza jest taka, że moim zdaniem Adam Glapiński nic w swoim postępowaniu nie zmieni. Pochwały jakie formułował pod adresem byłego już prezesa KNF Maka Chrzanowskiego, tuż po tym, jak ukazało się nagranie jego rozmowy z Leszkiem Czarneckim, grożenie procesami mediom i różne inne jego posunięcia pokazują, że z jakichś powodów się Jarosława Kaczyńskiego nie boi. Dlaczego się nie boi? A to już pozostanie tajemnicą obu panów. By użyć określenia prezesa PiS – może chodzi tu o jakąś wiedzę na temat inżynierii finansowej towarzyszącej historii powstawania i działalności Porozumienia Centrum? Moim zdaniem tak może właśnie być. Więc moim zdaniem pierwszą uwagą jest właśnie to, że choć zapewne namawiany przez Jarosława Kaczyńskiego, Adam Glapiński będzie dalej postępował tak jak w opisanych powyżej przypadkach. Nic w swoim postępowaniu nie zmieni. Nie zwolni więc swojego fraucymeru i nie obniży mu pensji. Będzie dalej postępował tak jak postępuje do tej pory.

Druga uwaga jest taka, że ponieważ Glapiński ma sześcioletnią kadencję, jeszcze mocniejszą niż pierwszy prezes Sądu Najwyższego, to skoro sam nie poda się do dymisji, Jarosław Kaczyński nic mu nie może zrobić, bo byłoby to jawne pogwałcenie i złamanie konstytucji. Takie wprost po prostu. A to oznacza, że wlekąca się sprawa Glapińskiego jego „aniołków”, trwający tygodniami festiwal na ten temat, może w roku wyborczym po prostu pogrążyć PiS.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka