Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
30 obserwujących 1692 notki 2179672 odsłony
Jan Filip Libicki, 8 stycznia 2019 r.

Czy Adam Glapiński pogrąży PiS?

1822 72 0 A A A
fot. P.Beym
fot. P.Beym

Z jakichś powodów się Jarosława Kaczyńskiego nie boi. Dlaczego się nie boi? A to już pozostanie tajemnicą obu panów. By użyć określenia prezesa PiS – może chodzi tu o jakąś wiedzę na temat inżynierii finansowej towarzyszącej historii powstawania i działalności Porozumienia Centrum?

Dziś krótko. Trwa epopeja z prezesem NBP, Adamem Glapińskim jego „aniołkami”.. Tak oto obóz pisowski realizuje w praktyce zobowiązanie do tego, że Polacy oczekują skromnej władzy – jak mówił Jarosław Kaczyński. A ja w związku z tym mam dwie refleksje.

Pierwsza jest taka, że moim zdaniem Adam Glapiński nic w swoim postępowaniu nie zmieni. Pochwały jakie formułował pod adresem byłego już prezesa KNF Maka Chrzanowskiego, tuż po tym, jak ukazało się nagranie jego rozmowy z Leszkiem Czarneckim, grożenie procesami mediom i różne inne jego posunięcia pokazują, że z jakichś powodów się Jarosława Kaczyńskiego nie boi. Dlaczego się nie boi? A to już pozostanie tajemnicą obu panów. By użyć określenia prezesa PiS – może chodzi tu o jakąś wiedzę na temat inżynierii finansowej towarzyszącej historii powstawania i działalności Porozumienia Centrum? Moim zdaniem tak może właśnie być. Więc moim zdaniem pierwszą uwagą jest właśnie to, że choć zapewne namawiany przez Jarosława Kaczyńskiego, Adam Glapiński będzie dalej postępował tak jak w opisanych powyżej przypadkach. Nic w swoim postępowaniu nie zmieni. Nie zwolni więc swojego fraucymeru i nie obniży mu pensji. Będzie dalej postępował tak jak postępuje do tej pory.

Druga uwaga jest taka, że ponieważ Glapiński ma sześcioletnią kadencję, jeszcze mocniejszą niż pierwszy prezes Sądu Najwyższego, to skoro sam nie poda się do dymisji, Jarosław Kaczyński nic mu nie może zrobić, bo byłoby to jawne pogwałcenie i złamanie konstytucji. Takie wprost po prostu. A to oznacza, że wlekąca się sprawa Glapińskiego jego „aniołków”, trwający tygodniami festiwal na ten temat, może w roku wyborczym po prostu pogrążyć PiS.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka