15 obserwujących
159 notek
110k odsłon
488 odsłon

Fort Trump - coś się dzieje.

Wykop Skomentuj11

Doniesiono, że w Warszawie przebywa Under Secretary of Defense for Policy,  John Rood. Przedstawia jakoby ofertę dotyczącą utworzenia nowej bazy/baz w Polsce i jeśli oferta  zostanie przyjęta to Departament Stanu przystąpi do negocjowania umowy technicznej. Takie słowa padły wczoraj z ust zastępcy sekretarza obrony ds. bezpieczeństwa międzynarodowego pani Kathryn Wheelbarger w czasie posiedzenia House Armed Services Comitee. Zapis dyskusji tutaj:


https://armedservices.house.gov/hearings?ID=E61FE0EA-AE2A-4727-9EF5-D59FEE56853C


Oczywiście nie są znane żadne szczegóły tej oferty oraz ile można stracić ale już jakiś czas temu przekaziory przebąkiwały nie tylko o  wizycie ale też o rzekomych planach rozmieszczania jankesów w Łasku, Mirosławcu, Gdyni, Krakowie oraz w Poznaniu.Jakąś podpowiedzią może być  to, że generał Curtis Scaparrotti, dowódca wojsk USA w Europie preferuje opcję mieszaną, czyli kontynuowanie rotacyjnej wymiany cześci wojsk przy równoczesnym utrzymywaniu stałych garnizonów.
 No i hitem miałaby być obecność  Trumpa w Polsce na obchodach okrągłej rocznicy napaści Niemiec i Sowietów  na nasz kraj w 1939.
Sprawa jest rozwojowa.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka