36 obserwujących
396 notek
407k odsłon
  1799   2

Pustoszejące kościoły, pustoszejące seminaria


Idzie ku dobremu, proszę państwa: Kościół zmaga się z ogromnym kryzysem, także powołań. Zachęcam do lektury krótkiego artykuliku:

Prof. Stempin ocenił, że mamy do czynienia z niewyobrażalnym kryzysem Kościoła w Polsce. W kraju papieża Jana Pawła II, który zmarł 17 lat temu. - Sypie się jego dzieło. A wzrost powołań kapłańskich (obserwowany przed laty) był przypisywany osobiście Janowi Pawłowi II. Można by z tego wysnuć dosyć prostą konkluzję: Zabrakło gwiazdy i nie ma tematu - powiedział. - Zawężenie w Polsce katolicyzmu do supergwiazdy, na jaką był kreowany Jan Paweł II, powoduje, że jego dziełu brakuje fundamentu. Zabrakło lidera i sypie się spuścizna Jana Pawła II - podkreślił.

No tak, za życia „naszego” papieża, który w mniemaniu wielu Polaków pozostawał poza krytyką, nasz naród był jeszcze uważany za chrześcijański. Obecnie już tylko niewielki procent społeczeństwa naprawdę przestrzega nauk Kościoła, a po samym panu Wojtyle pozostały jedynie wspomnienia. Najmłodsze (urodzone w XXIszym wieku) pokolenie dorastało już w zupełnie innej atmosferze niż dzisiejsi czterdziesto-i-więcej-latkowie. Polska idzie w tę samą stronę, co Irlandia. Gaudete, gaudete!


Lubię to! Skomentuj163 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo