36 obserwujących
396 notek
407k odsłon
  236   0

Podatek od bezdzietności


Nie tylko Polska się starzeje. Cały świat białego (i pewnie żółtego również) człowieka przeżywa istną tragedię demograficzną. Proponowane rozwiązania? A choćby takie:

Problem postępującej w wielu krajach Europy zimy demograficznej jest nieobecny w debacie publicznej i rządowych programach rozwojowych. Stąd brytyjski specjalista w tej dziedzinie wywołał temat, wysuwając prowokacyjną propozycję: „puste kołyski? Opodatkujmy ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci”. Gorzka dyskusja na temat starzejącego się społeczeństwa z Wysp Brytyjskich przeniosła się m.in. do Włoch, które, jak mówią statystki urodzeń, powoli wymierają.

Pomysł iście diaboliczny, rozpaczliwy i... bezsensowny. Bezdzietni już teraz płacą za edukację i leczenie nie swoich dzieci, a rodziny otrzymują spore wsparcie, chociażby przez 500+. Pomysł pana Morlanda, by bezdzietnym dołożyć jeszcze jedno obciążenie, jest w moim mniemaniu głęboko niesprawiedliwy i zwyczajnie nieskuteczny. Jak było mało dzieci, tak będzie nadal. Wszelkie zachęty finansowe przemawiają jedynie do patologii, która rozmnaża się z dużą ochotą, gdyż nie widzi sensu samodzielnego polepszania swojego bytu. A wszelkie kary są i tak niższe od kosztu wychowania potomka, więc rozsądni ludzie żadnego podatku się nie przestraszą.


Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo