Karolina Nowicka Karolina Nowicka
132
BLOG

W miarę dobra wiadomość: życie zwierzęcia w końcu zostało docenione

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 9


Idzie ku dobremu. Oto śmieć, który zabił siekierą parę psów, otrzymał w miarę przyzwoity wyrok więzienia:

- Należy mówić o tym głośno: to jest bezprecedensowy wyrok w historii ochrony zwierząt w Polsce - podkreśla w rozmowie z gazetą Daria Pilewska, starszy inspektor ds. ochrony zwierząt z kujawsko-pomorskiego OTOZ Animals. Zwraca uwagę, że w zdecydowanej większości przypadków sprawcy znęcania się nad zwierzętami otrzymują wyroki w zawieszeniu, a do więzienia idą najczęściej, kiedy w tle rozgrywane są też inne dramaty, jak np. przemoc w rodzinie.

Histeria idiotów, którzy upatrują w wyroku zbytniego dowartościowania zwierząt, w najmniejszym stopniu mnie nie obchodzi. To nie są ludzie, którzy zasługują choćby na splunięcie.


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości