Karolina Nowicka Karolina Nowicka
543
BLOG

Sytuacja Kościoła w Niemczech

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 60


U naszych braci Niemców przenajświętszy Kościół Katolicki również odnotowuje dramatyczny spadek wiernych:

Niemcy dokonali w 2022 r. 522 821 – podała w środę (28.06.) Konferencja Episkopatu Niemiec w raporcie „Kościół katolicki w Niemczech – fakty i liczby 2022/23". Całkowita liczba członków Kościoła katolickiego w Niemczech  wynosi obecnie około 20,9 miliona. To mniej niż jedna czwarta populacji. Od zeszłego roku ponad połowa obywateli Niemiec nie należy już do żadnego z dwóch dużych Kościołów chrześcijańskich. W 2021 r. odeszło 359 338 osób – również rekordowa liczba w tamtym czasie. Tak więc liczba rezygnacji wzrosła o 45,5 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Jeśli do odejść z Kościoła  doliczy się zgony, to w 2022 roku Kościół stracił łącznie prawie 763 tysięcy członków.

Niby wciąż połowa Niemców to chrześcijanie, lecz już widać koniec tej podłej instytucji w tym kraju. Podobnie jak i u nas, tak i tam ludzie laicyzują się, a oprócz tego mają dość skandali z duchowieństwem w roli głównej. Pozostaje życzyć naszym braciom Niemcom wytrwania w tym szczęsnym trendzie. :)


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo