7 obserwujących
672 notki
224k odsłony
176 odsłon

Lenin wiecznie żywy

Praca artysty węgierskiego...
Praca artysty węgierskiego...
Wykop Skomentuj4

image

O prawdopodobnych groźnych konsekwencjach przejęcia Lotosu przez PKN Orlen mówili w środę, 15 lipca, pomorscy samorządowcy, ekonomiści i politycy opozycji. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. "To jest zamach na Lotos a nie żadna fuzja" - mówił europoseł Janusz Lewandowski. Niespodziewanie na konferencji pojawił się prezes Orlenu Daniel Obajtek. https://www.gdansk.pl/wiadomosci/orlen-bierze-lotos-samorzadowcy-ekonomisci-i-politycy-opozycji-ostrzegaja-beda-z-tego-szkody,a,175530

Daniel Obajtek

Panie pośle (prezes Obajtek zwraca się posła Aziewicza – red.), pan powiedział kiedyś, że najprostszą drogą byłaby prywatyzacja Lotosu. Użył pan takich słów bodaj w 2010 roku. Państwa mentor (do w stronę europosła Lewandowskiego – red.) w 2011 roku na konferencji prasowej premiera Rzeczypospolitej, nie były to rozmowy kuluarowe, użył stwierdzenia, że Lotos może być nawet Rosjanom sprzedany. Nie widziałem waszych konferencji i protestów w tym zakresie. Jeżeli używacie takich słów, jak wykastrowanie i wprowadzacie w błąd opinię publiczną, to pragnę zaznaczyć, że Lotos Terminale, czy Czechowice-Dziedzice, tam płacą podatki, w Czechowicach-Dziedzicach. Zmieni się właściciel, który również tam będzie płacił podatki. Firma nie jest zamykana, tak jak za waszych czasów.


"Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie "nie" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji. Nasi sąsiedzi są również od tego, abyśmy robili z nimi wspólne interesy" - oznajmił Donald Tusk. "Ze względu na pozycję surowcową Rosji i na nasze częściowe uzależnienie od strony rosyjskiej, wskazana jest pewna ostrożność i powściągliwość" - dodał premier.
Premier zagwarantował, że wspólnie z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem i prezesem Grupy Lotos Pawłem Olechnowiczem będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem transakcji. To nie będzie rewolucyjna czujność, ale wystarczająca, żeby nie popełnić żadnego błędu - podkreślił Tusk.

https://www.salon24.pl/u/frankunderwood/1063833,miny-m-dulkiewicz-i-j-lewandowskiego-bezcenneWykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale