12 obserwujących
925 notek
292k odsłony
  297   0

Teraz mamy ...

Minister sprawiedliwości niemieckiego landu Saksonia Katja Meier zleciła przygotowanie opinii prawnej w sprawie kopalni Turów. Mimo orzeczenia TSUE Polska nie wstrzymała wydobycia w położonej przy granicy z Saksonią kopalni. Meier chce sprawdzić, czy jest to zgodne z polskim prawem. https://www.tvp.info/56007060/niemcy-minister-sprawiedliwosci-saksonii-zleca-wykonanie-opinii-prawnej-w-sprawie-turowa

Minister sprawiedliwości Saksonii Katja Meier (Bündnis 90 / Die Grünen) zleciła sporządzenie opinii prawnej na temat kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów. Meier zapowiedział, że należy sprawdzić stan prawny pod kątem zgodności z polskim prawem. Zleciła to polskim specjalistom z zakresu prawa ochrony środowiska. Pomimo nakazu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) o pozostawieniu kopalni odkrywkowej w Turowie do czasu rozwiązania europejskich problemów prawnych, koparki i przenośniki taśmowe nadal pracowały. Należy sprawdzić, czy przedłużenie pozwolenia na wydobycie w Turowie może obowiązywać zgodnie z polskim prawem.

,,Tym raportem Wolne Państwo chciałoby wesprzeć ludzi, którzy są zaangażowani w ochronę środowiska w swojej ojczyźnie, zwłaszcza w regionie Żytawy, i którzy angażują się w walkę z globalną katastrofą klimatyczną."

Katja Meier, saksońska minister sprawiedliwości


image


Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale