15 obserwujących
1144 notki
356k odsłon
  239   3

Wojna przegrana a odłamki jeszcze lataj

 Nareszcie koniec wojny z UE. Będą pieniądze na styropian do ocieplania, ścieżki rowerowe, przedszkola dla ukraińskich i tu trzeba dodać także polskich dzieci. Po ulicach pomkną elektryczne cuda i jak tego całego syfa jeszcze dopilnuje opozycja to mamy gwarancje, że w 2039 r. w okrągłą rocznicę rozpoczęcia wojny europejskiej pochwalimy się tym, że zadłużenie Polski zatrzymało się na bezpiecznym poziomie. Tak więc czas jeszcze mamy i szczęście także. Rząd Mateusza wszystkich Matołuszów przegrał wojnę o zboże. O walce z głodem pisałem TUTAJ i tylko krótko przypomnę, że przy ukraińskim zbożu takie asy się kręcą, że takie dupki żołędne jak Mateusz mogą im tylko płaszcze podawać.  Tak więc skończyły się marzenia Mateusza o największym hubie w Europie, z którego wszystko, co wyprodukuje Ukraina, na całą kulę ziemską będzie transportowane.  Zbożem ukraińskim zajęła się Rosja i Ukraina. Do grupy zbożowej wciągnięto ONZ i pod osobistym nadzorem strony niebiorącej udziału w wojnie opracowano drogę zbożową dla zboża ukraińskiego. 

 Turecka agencja Anadolu, powołując się na źródła dyplomatyczne, poinformowała, że ​​Turcja, Rosja, Ukraina i ONZ przygotowały mapę drogową stworzenia „korytarza zbożowego” dla statków z żywnością.

 „Według informacji uzyskanych ze źródeł dyplomatycznych, Turcja od pewnego czasu prowadzi kontakty dyplomatyczne w celu stworzenia mechanizmu zapewniającego bezpieczne dostawy zboża z Ukrainy na rynki światowe. Na podstawie wyników negocjacji między stroną turecką a przedstawicielami Rosji, Ukrainy i ONZ przygotowano mapę drogową, która zapewni funkcjonowanie „korytarza zbożowego” pod auspicjami światowej organizacji” – pisze agencja. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział wcześniej, że Turcja będzie próbowała pomóc oczyścić ukraińskie porty z min. Turecki MSZ stwierdził, że ukraińskie miny uniemożliwiają wycofywanie statków ze zbożem z ukraińskich portów, a sytuację komplikują też sankcje wobec Rosji. TUTAJ opisano ten nieprawdopodobny, ale jednak prawdziwy plan ratowania ludzkości przed głodem.

 „Po rozmowie z prezydentem  Erdoganem osiągnięto porozumienie, że tureccy koledzy będą starali się pomóc w organizacji rozminowywania ukraińskich portów, aby uwolnić stamtąd wzięte jako zakładniki statki z ładunkami potrzebnymi krajom biednym. ” - powiedział Ławrow. Stwierdził również potrzebę uzgodnienia, aby operacja ta została przeprowadzona bez jakichkolwiek prób wzmocnienia potencjału militarnego Ukrainy i wyrządzenia szkód Rosji. „Nie będę wchodził w szczegóły. Szczegóły zostaną omówione między wojskiem a specjalistami – powiedział minister. Wcześniej Ławrow mówił, że Moskwa gwarantuje niezakłócony eksport ukraińskiego zboża statkami, ale wymaga to oczyszczenia wód przybrzeżnych przez przedstawicieli Ukrainy. 

 Tak więc misternie przygotowany plan zdobycia zboża ukraińskiego szlag trafił i trzeba jeszcze raz powiedzieć, że Polska otarła się o strefę ekonomicznej śmierci i tylko cud i współpraca władz ukraińskich z rosyjskimi uratował nam przysłowiową dupę. To, że dalej dupki zostają przy swoich pomysłach na eldorado, zawdzięczamy UE, która tasuje talią, w której są prawie same asy i tylko ten jeden dupek polski zawsze jest na wierzchu. Na wstydliwym wierzchu.

AKTUALIZACJA 04.06.22

tvp.info

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale