Cisza wyborcza się zbliża i czas zadbać o własne zdrowie. Psychiczne. Podstępna notka Edyty zmusza czytającego do zadania sobie pytań i szczerze na nie odpowiedzieć. Ponieważ Edyta nie zaproponowała nam zestawu pytań, które ukażą fazę poj...nia, w której aktualnie się znajdujemy, świadczy to o niskim, a można nawet powiedzieć żadnym przygotowaniu Edyty do poruszania takich tematów.
Ktoś jednak powinien to zrobić, by było jasne, z kim się zadajemy. Ponieważ padło to na mnie polazłem na test, który wykorzystują specjaliści i ocenia psychopatię w skali PCL-R (np. według skali Roberta Hare'a). Skala, która regularnie jest aktualizowana, bo jak wiecie, walniętych zdrowo przybywa i walnięci są też specjaliści, którzy skalę aktualizują.
Powiem szczerze, że wynik testu mnie nie zaskoczył i potwierdził to, co już od dzieciństwa wiedziałem. Zdrowo walnięty, a więc zdolny do przeżycia. To cieszy.

Kto lubi takie zabawy, niech szuka testu po angielsku, bo po polsku jest trochę niewiarygodny. A nie ma nic bardziej wgrwiającego jak niewiarygodność.
Jak takie coś widzę, to łapa sama się podnosi by ...
Dla lubiących szybki numerek wkładam wersję skróconą i już po kilku minutach można sprawdzić, czy jesteście też w fazie umożliwiającej przeżycie. :-))
Mini-test psychopatii (wersja popularna, uproszczona)
Przeczytaj każde stwierdzenie i oceń, na ile opisuje Ciebie, w skali od:
0 – zupełnie nie dotyczy,
1 – trochę dotyczy,
2 – bardzo pasuje do mnie.
Zapisuj punkty.
1. Potrafię być bardzo czarujący, gdy chcę coś osiągnąć.
2. Często kłamię – dla korzyści albo dla zabawy.
3. Rzadko odczuwam wyrzuty sumienia.
4. Ludzie są dla mnie narzędziem – często ich wykorzystuję.
5. Mam trudności z odczuwaniem empatii – cudze cierpienie rzadko mnie rusza.
6. Lubię ryzyko i nie boję się jego konsekwencji.
7. Często się nudzę – szukam silnych wrażeń.
8. Nie uczę się na błędach – powtarzam je, choć wiem, że to nierozsądne.
9. Trudno mi utrzymać stabilne relacje – ludzie mnie męczą albo irytują.
10. Zasady moralne to rzecz względna – czasem trzeba je ominąć.
Zsumuj wszystkie punkty (maksymalnie możesz uzyskać 20 punktów).
Interpretacja (orientacyjna):
0–5 punktów – masz silne poczucie empatii i moralności. Psychopatia Ci nie grozi.
6–10 punktów – niektóre cechy mogą być u Ciebie obecne, ale są to raczej normalne mechanizmy adaptacyjne. Zachowaj samoświadomość.
11–15 punktów – możliwe cechy psychopatyczne. Nie oznacza to zaburzenia, ale warto się zastanowić nad relacjami z innymi.
16–20 punktów – silne cechy psychopatyczne. W codziennym życiu możesz działać skutecznie, ale Twoje relacje i moralność mogą być zaburzone. To poziom, który w profesjonalnym badaniu mógłby wymagać konsultacji psychologa.
Słownik:
,,Narcyzm to egoistyczne zainteresowanie lub podziw dla samego siebie. Narcyzi mają tendencję do nadmiernego zajmowania się sobą i motywowania się podziwem innych oraz utrzymywaniem wygórowanego obrazu siebie. Ponieważ narcyzi są tak zajęci tym, aby inni uwierzyli w ich obraz siebie, mogą początkowo wydawać się czarujący, ale większość narcyzów ma problemy z rozwijaniem prawdziwych relacji z powodu trudności z empatią i braku zainteresowania innymi.
Makiawelizm charakteryzuje się dwulicowym stylem interpersonalnym, cynicznym lekceważeniem moralności i skupieniem na własnym interesie i osobistych korzyściach. Osoby, które osiągają wysokie wyniki w zakresie makiawelizmu, mają tendencję do bycia pozbawionymi emocji i instrumentalnego postrzegania innych. Są zatem w stanie oderwać się od konwencjonalnej moralności i manipulować innymi. Osoby o wysokim poziomie makiawelizmu mogą być bardzo cierpliwe wobec swoich oszustw ze względu na swoją wyrachowaną naturę.
Psychopatię rozpoznaje się po charakterystycznym znaku płytkich reakcji emocjonalnych. Niedorozwinięty wpływ psychopatów sprawia, że mają oni wysoką tolerancję na stres, niską empatię i niewielkie poczucie winy, a także skłania ich do poszukiwania niezwykle stymulujących aktywności (seks, przemoc, narkotyki lub ryzyko finansowe), co skutkuje impulsywnością i skłonnością do konfliktów interpersonalnych. Cechy osobowości związane z psychopatią obejmują brak empatii lub wyrzutów sumienia, zachowania antyspołeczne i zmienność".
Jeśli jakimś niezwykłym sposobem zdobyłeś 21 punktów, zachowaj spokój. Jesteś indywidualistą i to cenią wszyscy normalni. :-))
Obraz Kobiety Kuli z wykorzystaniem pyłu z kredek. Obraz wykonany przez Kobietę Kulę, Karzo i Jean-Louis André Théodore Géricault. Kula dostarczyła pył kredkowy i pomysł na dzieło, Teodor grafikę a Karzo połączył dostarczony materiał. 
Fragment regałów Kobiety Kuli. Nie muszę dodawać, że wszystko, co widzicie, zostało przez Kulę przeczytane, przeanalizowane i zapamiętane. Jeśli na zdjęciach nie znajdziecie książki najwybitniejszych sław psychologi i psychiatrii to znaczy, że Kula regularnie wynosi papier do wyznaczonego przez administrację kontenera. Czy makulatura wyrzucana przez Kulę ląduje w szkółkach dla terapeutów, powiedzieć nie mogę?
Martha Stout to amerykańska psycholog. W książce The Sociopath Next Door radzi rozwijać świadomość natury zachowań antyspołecznych, aby uniknąć stania się ich ofiarą i proponuje 13 zasad jako wytyczne samopomocy, a także oferuje porady dotyczące radzenia sobie z sytuacjami, w których spotyka się zachowania antyspołeczne (bez sumienia). Podaje pierwszą nowoczesną definicję psychologiczną sumienia i wyjaśnia podtrzymującą naturę sumienia w życiu człowieka.
Robert D. Hare jest kanadyjskim psychologiem sądowym, znanym ze swoich badań w dziedzinie psychologii kryminalnej . Jest emerytowanym profesorem University of British Columbia , gdzie specjalizuje się w psychopatologii i psychofizjologii . Jego żona Averil jest badaczką i wybitną pracowniczką socjalną w Kanadzie, specjalizującą się w badaniach o znęcaniu się nad dziećmi i dobru dzieci.
Bernardo Stamateas jest popularnym argentyńskim pisarzem, psychologiem i wykładowcą. Znany jest przede wszystkim z książki Bernardo Stamateas: Gente Tóxica (2010), w której stara się uświadomić nam, jak działania innych ludzi negatywnie wpływają na nasze życie, udzielając porad, jak sobie z tym poradzić.



Notka zespołowa Kobieta Kula & Karzo
Notki o podobnej treści TUTAJ
Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka)
Osoby urażone treścią moich notek lub komentarzy proszę o kontakt karzo@mail.de Prawnicy osób urażonych po przedłożeniu pełnomocnictwa (Polska) lub Vollmacht (BRD) otrzymają wszystkie moje dane potrzebne do prowadzenia sprawy.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo