7 obserwujących
648 notek
216k odsłon
368 odsłon

Benefisant Rura

Wykop Skomentuj33

 Jest decyzja ratusza ws. rurociągu do oczyszczalni Czajka. Nie zostanie on poprowadzony, jak wcześniej proponowano, mostem Marii Curie-Skłodowskiej. Dodatkowa zapasowa nitka rurociągu zostanie pociągnięta pod tunelem kolektora, w którym doszło do awarii. Jak wyjaśnił Rafał Trzaskowski, dodatkowa nitka nie znajdzie się w tunelu z kolektorami, ale zostanie ułożona pod dnem Wisły poprzez tzw. przecisk. - Po to, żeby te dwa przesyły działały niezależnie - tłumaczył. Według prezydenta stolicy, cała operacja potrwa około dwóch miesięcy i "ma być rozwiązaniem tymczasowym".
 W tym samym czasie będzie prowadzona naprawa zepsutego rurociągu. Eksperci, jak wyjaśnił prezydent Warszawy, stwierdzili, że wystarczy wymienić 100-metrowy odcinek rury, by ścieki mogły nim ponownie popłynąć. - Gdyby okazało się, że pojawią się jakieś kolejne trudności, będziemy mieć w odwodzie dodatkową, alternatywną nitkę rurociągu - dodał Trzaskowski. wiadomosci.wp.pl

I zadął artystaTrzaskowski w rurę
echo nie odpowiedziało
dęta rura zapchana
gówno mocno trzymało.

 Nie była to normalna awaria i dlatego trzeba położyć dodatkową rurę. Ponieważ rury składowano i montowano przy ujemnych temperaturach, wszystkie uszczelki uległy uszkodzeniu. Wysokiej klasy specjaliści i inżynierzy postanowili więc zabetonować rury, by uszczelki uszczelnić betonem. Jest to pierwszy przypadek w historii ruro ciągnięcia (brawo my), w którym elastyczną uszczelkę w elastycznych rurach zastąpił beton. Dodatkowa rura będzie więc rurą główną, a stare rury będą w stanie permanentnej awaryjności.

 Nie wiem, czym smarowano uszczelki rur (złośliwie nie napiszę, że mógł to być olej rzepakowy) jedno jest pewne, że rury są odporne na działanie temperatur ujemnych. Jeśli chodzi o uszczelki, to sprawa wymaga specjalnego podejścia. Zgodnie z normami producenta wszystkie rury powinny mieć specjalną osłonę chroniącą uszczelki przed wpływem zimna. Dotyczy to składowaniu rur na budowie i montowaniu rur w temperaturach ujemnych. Niby nic, a jednak coś. Wiem, że każda rura ma dwa końce zakończone uszczelkami, ale przy takiej kasie można było sobie na kilka ochraniaczy pozwolić.  Dodam, że producent daje minimum 50 lat gwarancji na rury zamontowane zgodnie z instrukcją.

image

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka