Zostaw za sobą piękna ślady...
Szczęście to codzienne odczuwanie własnego wolnego istnienia
157 obserwujących
1808 notek
1400k odsłon
  1037   7

Reparacje wojenne od Niemiec. Wreszcie!

Zdałoby się powiedzieć: WRESZCIE!

Po 77 latach od zakończenia II Wojny Światowej Polska nareszcie wystawiła rachunek za mordy i zniszczenia dokonane przez Niemców na naszym kraju. Na koniec grudnia 2021 roku wyliczono nasze wojenne straty na kwotę 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych. Pisze tę wartość pisemnie żeby uzmysłowić, że ta kwota jest niebotyczna a przedstawiona cyframi wynosi 6 220 609 000 000 złotych. W przeliczeniu na Euro wynosi 1 352 483 000 000 Euro (jeden bilion 352 miliardy 483 miliony Euro).

Tak. Czekałem na ten raport od bardzo długiego czasu. Wiem też, że nasze żądania spowodują burzę w Niemczech a i też w Polsce wśród tych, którzy są uzależnieni w jakikolwiek sposób od tego naszego zachodniego sąsiada.

Już widać kto najbardziej jest im przeciwni i chyba nikt nie wątpił, że będzie to PO z ewentualnie innymi obecnymi „polskimi” Targowiczanami. W tej ich negatywnej reakcji i kłamliwej oraz cynicznej narracji wobec reparacji wojennych od Niemiec bardzo łatwo oddzielić ziarna od plew. Po prostu już całkowicie maski opadły z tych „zdradzieckich” mord i już jesteśmy pewni, że PO z przypadłościami są całkowicie uzależnieni do Berlina i nie dbają o Polskę i Polaków. A czy kiedykolwiek dbali? To wydaje się być pytaniem retorycznym…

Nie mam ochoty cytować tutaj głupot mówionych przez G. Schetynę czy R. Sikorskiego, bo są już wszędzie i nawet lewica gaworzy na ten temat bardzo podobnie do – jak już widać – totalnie zniemczonej Platformy Obywatelskiej i niby niezależnego ruchu Sz. Hołowni.

Jeżeli teraz jakikolwiek Polak nie odwróci się od totalnej opozycji reprezentowanej szczególnie przez PO to będę go uważał również za zdrajcę naszej polskości.

Ale D. Tusk otworzył kolejny front dążący do zaognienia sytuacji w Polsce. Jak napisałem ostatnio: „on po prostu próbuje wszelkimi sposobami wzbudzić podział między Polakami na dwie grupy wzajemnie się nienawistnie zwalczające i na to nie możemy – jako naród polski – pozwolić” [1] .

Tym frontem mającym niejako odwrócić uwagę Polaków od reparacji wojennych i wzbudzić w nich wzajemną nienawiść światopoglądową jest tym razem aborcja i forsowanie przez niego idei „wolności” kobiety do usunięcia na jej żądanie ciąży do 12 tygodnia trwania życia dziecka w łonie matki.

Jeny! Jaki on jest cyniczny. Gdy trzeba było dla osiągnięcia władzy i zdobycia głosów katolików, to nawet po wielu latach kościelnie ożenił się w końcu ze swoją dotychczasową partnerką życiową. A dziś jest za powszechną i nieograniczoną niczym aborcją, czyli morderstwem nienarodzonych dzieci! Czyż można być większym cynikiem i hipokrytą?

Temat reparacji wojennych od Niemiec od wielu już lat jest obiektem dyskusji w Polsce. Jeszcze w 2019 roku nawet niektórzy członkowie PO wskazywali, iż: „Od samego początku popierałem reparacje. Każdy zdrowy Polak będzie popierał reparacje. W końcu mieliśmy kraj zrównany z ziemią i zrobili to Niemcy” [2], stwierdził onegdaj w rozmowie z portalem TVP Info poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo. O dziwo wtórował mu M. Kierwiński mówiąc, że „Jeżeli PiS doprowadzi do tego, że chociaż złotówka do Polski wpłynie więcej od tego, co mamy, to zawsze jest to kierunek dobry, bo Polacy na tym skorzystają [2]”.

Oczywiście D. Tusk był wtedy przeciw, jak zresztą zawsze w kwestii repartycji a dziś już żaden poseł PO nie odważy się mówić tak jak kiedyś, bo D. Tusk postawił ich wszystkich „do pionu” mówiąc, że sam będzie układał listy wyborcze. I teraz każdy członek PO, będzie mówił „Donaldem Tuskiem” w każdej sprawie, również w sprawie reparacji wojennych czy też w sprawie aborcji.

Ogólnie Polacy są niemal w 65-70% za reparacjami wojennymi, których należy żądać od Niemców.

Wydawać więc by się mogło, że PO właśnie z tego powodu i przed wyborami zrezygnuje z postulatu zaniechania prac nad tymi reparacjami, uważając, że zostały one załatwione w latach 50-tych XX wieku, kiedy Polska nie była wolna i prowadziła „swoją” politykę tak naprawdę narzuconą nam przez komunistyczne ZSRR.

Ale nie! On chyba wykonuje dalej rozkazy płynące z Berlina i czuje się w obowiązku te rozkazy – nawet z naddatkiem – spełniać.

Stąd spodziewajmy się, że D. Tusk będzie dalej poszukiwał obszarów, w których będzie mógł zmobilizować swoich wyborców a na pewno takim obszarem jest aborcja.

I taka dygresja na koniec.

Jeżeli chcemy aby nas traktowali jako państwo poważne, to zawsze musimy walczyć „o swoje”, o nasze polskie interesy i tylko polskie. Dobrym przykładem – akurat w tym przypadku – jest Izrael i Żydzi. Zazdroszczę im skuteczności w zdobywaniu dla siebie należnych i tych często wykreowanych z niczego kwot reparacyjnych od Niemiec. Zresztą i inne kraje już uzyskały bądź jeszcze uzyskują takie reparacje od Niemiec. Zresztą i inne kraje już uzyskały bądź jeszcze uzyskują takie reparacje od Niemiec.

Ale Niemcy niedawno już spłacili reparacje wojenne Izraelowi i już mogą działać w tandemie przeciwko Polsce i Polkom, ale to już temat na inny tekst.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad…

https://krzysztofjaw.wordpress.com/ lub jeszcze https://krzysztofjaw.blogspot.com/

e-mail: kjahog@gmail.com

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą.

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!

Nr konta – ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814

Paypal: paypal.me/kjahog

[1] https://wordpress.com/post/krzysztofjaw.wordpress.com/3396

[2] https://wpolityce.pl/polityka/612749-demokratyczna-opozycjaco-nie-chce-reparacjiidzie-po-wladze


Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka