Pokolenie Apokalipsy
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
12 obserwujących
149 notek
123k odsłony
  1054   0

O cenzurze na Salonie, czyli słów kilka do Pani Janke


Oczywiście, można łatwo, choć nie do końca prawidłowo, wytłumaczyć się wolnością publikacji swoich artykułów na portalu Salon24.pl. Jednak proszę pamiętać o nie przypisywaniu artykułów przez Redakcję do właściwej kategorii tematycznej. Tak sprawa ma się z moją polemiką z premierem Morawieckim w felietonie pt: "Morawiecki w Le Figaro: Musimy powrócić do nauczania Jana Pawła II" z 18 maja b. r., czy w zebranych i omówionych informacjach o koronawirusie, pt: "Koronawirus. Podsumowanie bez cenzury" z 19 czerwca b. r. Takich felietonów jest znacznie więcej. Wyrażam w nich między innymi swoje stanowisko wobec rządu w podejściu do problematyki mordowanych nienarodzonych Dzieci, co jest niezgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego, prawem wewnętrznym i zewnętrznym obowiązującym wszystkich Polaków. Bez wyjątku! Przecież zdecydowana większość obecnych rządzących utożsamia się z Kościołem, lecz ich zachowanie zmusza mnie do zabierania stanowiska, bowiem i ja jestem częścią tegoż Kościoła, jak i Ojczyzny! 


Około 10 lat temu udzielałem się na nieistniejącym już blogu Nowy Ekran. Pod wpływem dyktatorskich zapędów rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, co wiązało się z cenzurą i przejmowaniem wielu redakcji, postanowiłem opuścić ten portal. Bowiem i on w pewien sposób został dotknięty tym chorym zjawiskiem. Część moich Znajomych pojawiła się na Salonie24.pl. Niektórzy już zrezygnowali z publikacji, gdyż zdążyli wyrazić mi swoje stanowisko wobec Państwa. Niestety, lecz jest niechlubne wobec Redakcji Salonu24.pl, co w pełni rozumiem i zgadzam się z opiniami Kolegów.


Wobec powyższego, jakie jest stanowisko Szanownej Pani Redaktor do przedstawionych problemów? Dlaczego dokonuje się takich praktyk wobec Blogerów? Dlaczego Redakcji zależy na jak najmniejszym poznawaniu treści publikowanych przeze mnie, ale i wielu z Nas? W jakim świecie żyjemy, zależy wyłącznie od Nas samych! To my, decydujemy o naszych wyborach i postawach. Czy wybieramy wolność, czy zniewolenie? Prawdę, czy kłamstwo? Jawność, czy krętactwo? 


Szanowna Pani Redaktor! Prawem i obowiązkiem każdego z Nas jest kierowanie się uczciwością w każdej sferze życia. Tym bardziej dziennikarz – zależny, niezależny, „wolny strzelec”, copywriter, czy wreszcie bloger. Niezależnie od swoich przekonań, wiary, idei, systemu politycznego, czy źródeł finansowania. Prawem i obowiązkiem każdego z Nas jest dbałość o Ojczyznę z myślą o przyszłych Pokoleniach. Co za tym idzie – naszym wspólnym zadaniem, prawem i obowiązkiem jest patrzenie na ręce rządzących, na decyzje, które podejmują, informowanie Społeczeństwa i ewentualne zapobieganie stosowanym przez nich patologiom! Nie można milczeć, kiedy dzieje się zło, kiedy rządzący działają na szkodę Nas wszystkich. Nie można torpedować działań ukazujących ich szkodliwe postępowania, wybielać lub obarczać winą jedynie środowiska opozycyjne.


Wobec powyższego naturalnym zjawiskiem pozostaje wzajemne informowanie się, publikowanie i rozprzestrzenianie informacji oraz własnych zapatrywań, przyswajanie tychże treści, konfrontowanie ich z rzeczywistością, prowadzenie dyskusji, co jest pomocne przy dalszym dokonywaniu wyborów. Moralnych, zgodnych z naszym katolickim, narodowym i patriotycznym duchem! My, Polacy, ale i członkowie innych narodów, zostaliśmy boleśnie doświadczeni z tego powodu na przestrzeni wielu wieków, ale i przeszłych dziesięcioleci. To, jak odrobiliśmy tę lekcję – pozostawiam do osobistego rozrachunku każdego z Nas.


Szanowna Pani Redaktor! Moimi słowami pragnę skierować Pani uwagę na to, co się dzieje na portalu i niezadowolenie wielu Blogerów. Mam szczerą nadzieję na wprowadzenie zmian, które przysłużą się Nam wszystkim w dalszej, owocnej współpracy. Oby taka ona była!


List ten opublikuję na swoim blogu dla wiadomości Blogerów. 


Życzę wszystkiego Bożego na każdy dzień!


Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale