ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
12 obserwujących
53 notki
64k odsłony
  207   2

Jak może wyglądać urbanistyczno-architektoniczny ŚWIAT w przyszłości

https://franklloydwright.org/reading-broadacre/
https://franklloydwright.org/reading-broadacre/

image

https://franklloydwright.org/reading-broadacre/

Na pytania o przyszłość w tym temacie starał się odpowiedzieć nietuzinkowy architekt amerykański Frank Lloyd Wright jeszcze w 1934 roku kreśląc swoje decentralistyczne wizje jak wyżej. 

Co uderza w tych pomysłach dzisiaj?

To że są realistyczne i AKTUALNE do dziś!

Czego doświadczyliśmy w ostatnich czasach, latach, dniach na temat życia na Ziemi na naszym globie ?

Doświadczyliśmy kruchości życia polegającej na tym, iż jeśli coś globalnego nas ma dotknąć, to jako miasta zcentralizowane przetrwanie ludzkości staje pod znakiem zapytania. Wystarczy wyłączyć prąd i z powodu braku zasilania wielkich miast w mgnieniu oka stałyby się ośrodkami przestępczości i miejscami dantejskich scen. JEŚLI DODAMY DO TEGO PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE TYM symbolicznym "BAŁAGANEM COVIDOWO-WHOwskim" ZARZĄDZAŁA BY  banksterka-globalna w celach materialnego upodlenia społeczeństw na rzecz ZYSKU i CHĘCI UKRYCIA WŁASNYCH MALWERSACJI i AFER FINANSOWYCH stanowiących ich podstawę dochodów, to widać iż DECENTRALIZACJA MIAST stworzona według koncepcji mistrza Franka Lloyda Wrighta, to ZBAWIENIE DLA ŚWIATA!!!  Nic bowiem tak nie uniezależnia od CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA jak własność prywatna. Kawał własnej ziemi gdzie można posadzić własne "żarcie" ,zainstalować własne prądnice, swój system nawadniania, posiadać broń ... etc i starać się przeżyć niezależnie od globalnych zawieruch.

Zobaczmy na kilku filmach dokąd zmierza obecny świat i technologie w nim zainstalowane ? 


Postarajmy się przeanalizować powyższe materiały i postawić sobie podstawowe pytania egzystencjalne. Pomyślmy w  jakim najwłaściwszym dla życia i zdrowia ludzi na Ziemi powinniśmy zmierzać kierunku? Odpowiedź na tak szeroko postawione pytanie jest "wielopłaszczyznowa" to znaczy, że bardzo wiele aspektów ma wpływ na nasze zachowanie się w przyszłości. Na świecie jak wiemy odbywa się cały czas siłowanie się mocarstw tj. Chin, USA, Rosji ,Unii Europejskiej , Australii , Azji Południowej lub innych sił ,które w przyszłości pojawią się jeszcze.  

Wróćmy zatem do antidotum na globalizm i centralne zarządzanie. Takie antidotum wymyślił Frank Lloyd Wright już blisko wiek temu. Na planie pokazującym parcele własnościowe obywateli widać, że zdecentralizowane obszary poza wielkimi miastami stałyby się takimi bogatymi w środki do przetrwania miejscami. Przemieszczanie się czyli komunikacja byłaby wielopoziomowa na ziemi, wodzie i powietrzu. Czyli taka jaką mamy już dzisiaj jednak z dużo większym naciskiem na prywatne, własne środki transportu i sieć połączeń, autostrad, estakad służące takiej koncepcji. 

image https://franklloydwright.org/reading-broadacre/

Tu już nie ma co wymyślać! Wystarczy literalnie dopuścić do realizacji dawne pomysły i wizje mistrza Franka Lloyda Wrighta i uzyskalibyśmy tzw. wentyl bezpieczeństwa dla chorych pomysłów centralizowania świata przez "globalsów". Dobrze wiemy kim oni są i jakimi są egoistami w tworzeniu ograniczeń, obostrzeń i rygorów totalitarnych dla ludzkości . Jeśli wprowadzić bym miał aspekt polityczny do takich rozważań, to uważam iż były prezydent Donald Trump chcąc rozbić ten chory układ globalistycznych oligarchów szykujących nam piekło na ziemi, zapłacił cenę stratą kontynuacji prezydentury w USA. Dlatego tak ważne będzie by ten człowiek powrócił do polityki USA przy następnych wyborach. To jego polityka dawała nadzieję Amerykanom i światu na niezależny i własnościowy, prawdziwie kapitalistyczny rozwój społeczeństw. NIE KOMUNIZM, NIE MARKSIZM, NIE FASZYZM ..itd tylko otwarta na człowieka pełna DEMOKRACJA w tworzeniu tkanki i struktury poza miejskiej. Nie kontrolowanej przez siły totalitarnego zarządzania zgodnie ze starą zasadą nie zabierać, nie przeszkadzać, dawać ludziom wędkę a nie ryby, a sami stworzą świat według własnych marzeń w ramach lekko zarysowanych przez lokalne władze regionalne. Zachęcam do czytania tych postulatów i wskazówek jakie stawiał w połowie XX wieku Frank Lloyd Wright . To powtórka z cudownej historii , architektury i urbanistyki będąca balsamem na nasze obecne rozedrgane bezradnością serca wobec niepewnego czasu straszenia nas kolejnymi falami kolejnych odmian "GÓWNO-PROPAGANDY-SRACHU WIRUSOWEGO" gdzie pieniądz cyfrowy zniszczy nie jedno gospodarstwo rodzinne nie posiadające własności.

 https://franklloydwright.org/reading-broadacre/

image

image

wieżowce w/g FLW w koncepcji decentralistycznej miały być tylko lokalnymi ośrodkami tj. tzw landmarks - znakami w krajobrazie z lądowiskami dla "helikopterusów"- statków przyszłości służących do przemieszczania się.

O wspaniałym ponadczasowym architekcie i niedocenianym cały czas jak i o jego preriowej scalonej z otoczeniem architekturze można by pisać bardzo dużo. Notabene te propozycje domów na prerii wspaniale nadają się jako wypełnienia tych działek dla przyszłych WOLNYCH LUDZI. Dzisiaj ze stuprocentową pewnością można stwierdzić, że wizje FLW były i są aktualne dla człowieka jako Obywatela tego świata wyzwolonego z ram totalitaryzmów. Wystarczy zajrzeć do książki o nim napisanej przez kolejnego mistrza tym razem polskiego pióra Waldemara Łysiaka o tytule po prostu FRANK LLOYD WRIGHT

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie