ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
12 obserwujących
50 notek
62k odsłony
  302   1

Wpływ POLITYKI na ARCHITEKTURĘ w "strefie starcia" czyli jaka KONCEPCJA MIĘDZYMORZA?

https://www.digi-art.pl/pl/p/Jan-Matejko-Stanczyk-W-Czasie-Balu-Na-Dworze-Krolowej-Bony/154
https://www.digi-art.pl/pl/p/Jan-Matejko-Stanczyk-W-Czasie-Balu-Na-Dworze-Krolowej-Bony/154

image

Wizjonerstwo to rzecz twórców. Puśćmy wodzę wyobraźni!

             Realizacja nowego centrum w Warszawie wokół Pałacu Kultury i Nauki to wiele barier i labiryntów do przejścia.

OBSZAR TEN SYMBOLICZNIE NAZYWAM "STREFĄ STARCIA". Docierać się w niej powinny wpływy wszystkich opcji politycznych, ale dominujący wpływ na decyzje mamy mieć MY POLACY.

My Naród ! Dokładnie.

Nie będę tu rozwijał wielowątkowej polityki świata rozgrywanej na "fortepianach" wielu służb, które jak wiadomo "kręcą sznurkami marionetek" rządowych różnych mocarstw i krajów. Za nimi na czubku tej "góry lodowej NWO" stoi finansjera i "banksterka" ŚWIATA - ludzie majętni.  Jedno jest pewne ,jeśli Polska ma być PAŃSTWEM POWAŻNYM ,to musi prowadzić politykę wielokierunkową wobec świata zewnętrznego ale SPÓJNĄ, JEDNOKIERUNKOWĄ dla nas Polski. Paradoksalnie uważam, iż da się połączyć ogień z wodą i uzyskać całkiem niezły wywar dla "CESARSTWA POLSKIEGO".

W czym widzę przyszłość NOWEGO PAŃSTWA - POLSKA? Zarówno w jej potencjale własnym: zasobach ludzkich,wykształceniu,zasobach naturalnych: takich jak gaz łupkowy,węgiel,złożach kobaltu,litu...itp,przemyśle rafineryjnym,rolnictwie,lasach...etc jak i w samych potrzebach sąsiadów bliższych i dalszych.To oni nas potrzebują bardziej niż my!Polska ma taki klimat i położenie, że mogłaby zostać niezależna i samowystarczalna. Nie o to jednak chodzi, by otaczać się "chińskim murem".Chodzi o to by wszyscy byli zadowoleni ze współistnienia.

Podstawą dla rozwoju naszego regionu są również wartości duchowe tj.WIARA patrz moralność,to wartość tworząca dla UE jak i całego świata.Brak wiary to DESTRUKCJA świata. 

Świat się miesza i "wielokoloryzuje" i musimy my jako polska Narodowość się z tym zderzyć i wykroić swoją część w tym "torcie" prowadząc otwartą politykę, transparentną ale zdecydowaną dla nas.  Jak to widzę?


       1) Budujemy natychmiast WIEŻĘ "ORŁA BIAŁEGO - POLSKA" -

(film wyżej jak i widok poniżej z numerami inwestycji)

Cały kwartał przy nowym placu Jana Pawła II oddany powinien być pod budowę najwyższego budynku w Warszawie. Wysokość docelowa ok. 400m . Wszystko to ma wyrażać naszą polityczną postawę wobec własnego PAŃSTWA POWAŻNEGO jak i całego świata.

SYMBOLIKA ma sens!

Wyrażenie silnej pozycji oraz traktowanie Ojczyzny jako wykładnika najlepiej pojętych relacji z sąsiadami i całym światem. Tak! TU JEST POLSKA! To my decydujemy tym obszarem i tym jak mają wyglądać tereny i interesy między Odrą a Bugiem.To My wraz z krajami stanowiącymi ewentualne TRÓJMORZE wytyczać będziemy cele przyszłej paneuropejskiej polityki dla lepszego świata.Jak Bóg da! Zaznaczam iż nie chodzi tu o tworzenie z Polski kolejnego mocarstwa między Rosją a UE tylko o potężną siłę wpływu na relacje między tymi obszarami EuroAzji.

Większa ilość informacji o polityce w architekturze i urbanistyce zawarta jest w notkach wcześniejszych. Zapraszam do czytania.

              2) Bezwzględne otwarta polityka z Chinami i wprowadzenie ich podmiotów, szerokim tradycyjnym historycznie ,"jedwabnym szlakiem" na polską arenę polityczną i biznesową. Pozwolić im budować u nas Poland - CHINA TOWER Trade Center - obiekt wielofunkcyjny ze wskazaniem na instytucje chińskie jak i azjatyckie. Wys.ok.200-300m (do ustalenia) OBECNOŚĆ TEGO PARTNERA W NASZYCH INTERESACH STANOWIĆ BĘDZIE DLA NAS PORĘCZENIE W DOBRZE UKŁADAJĄCYCH SIĘ INTERESACH z USA, Rosją jak i UE(w tym Niemcami, Wielką Brytanią, Francją)

image

            3) Otwarta, równorzędna polityka z USA- naszym najlepszym partnerem w NATO. Kultura amerykańska ma wiele wspólnych pól z naszą kulturą a przede wszystkim "IN GOD WE TRUST" czyli ROMAN CATHOLIC CHURCH jako DEKALOG dla świata.

Wieża Polish-American Trade Center  - obiekt wielofunkcyjny ze wskazaniem na instytucje Stanów Zjednoczonych w ścisłym centrum powinien również powstać. Wys.ok.300m(do ustalenia)

                4) Wreszcie polityka mniej globalna a bardziej europejska. Co w niej musi być podstawą dla nas?

Paneuropeizm jest dla nas geopolityczną przyszłością ale tylko o tyle o ile uwzględnia NASZĄ NARODOWOŚĆ jako wartość w UE. Musi mieć miejsce realizacja twardej polityki "CESARSTWA POLSKIEGO vel NAPOLEOŃSKIEGO - TRÓJMORZA" opartego na WIERZE KATOLICKIEJ ( instytucjach kościoła ),prawie rzymskim i greckiej kulturze.Jest to podstawa do współpracy i prowadzenia interesów w Europie Zachodniej jako rozpoznawalny kod kulturowy. Dlatego będziemy w parlamencie europejskim Spinellego domagać się wartości wypływających z serc Słowian nad Wisłą.

Dla "strefy starcia" w Warszawie jak najbardziej potrzebne jest przedstawicielstwo UE w Polsce. Wieża Polska w UNI EUROPEJSKIEJ (nazwa do ustalenia) - obiekt wielofunkcyjny ze wskazaniem na instytucje Unii Europejskiej. Wys.ok.300m.(do ustalenia)        

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale