11 obserwujących
498 notek
2029k odsłon
840 odsłon

Schronisko na Paluchu zamknięte, ale można adoptować psa lub kota

Warszawskie Schronisko na Paluchu jest zamknięte dla osób z zewnątrz, jednak adopcje zwierząt są możliwe. Fot. Schronisko na Paluchu
Warszawskie Schronisko na Paluchu jest zamknięte dla osób z zewnątrz, jednak adopcje zwierząt są możliwe. Fot. Schronisko na Paluchu
Wykop Skomentuj16

Z powodu epidemii koronawirusa warszawskie Schronisko na Paluchu jest zamknięte dla osób z zewnątrz i wolontariuszy. Adopcje nadal są możliwe, choć w specyficzny sposób.

Schronisko jest zamknięte dla osób z zewnątrz, w tym dla wolontariuszy, którzy na co dzień opiekują się zwierzętami - karmią je, wyprowadzają na spacery, resocjalizują. - Wolonatriusze zabrali zwierzęta, którymi się opiekują, do siebie do domu na tzw. dom tymczasowy z przeznaczeniem do adopcji - mówi dyrektor schroniska Henryk Strzelczyk. Takich psów jest osiemdziesiąt. 

Pozostałymi zwierzętami, których jest ok. 400, opiekują się pracownicy schroniska: dziewięciu opiekunów zwierząt, trzech lekarzy weterynarii oraz troje pracowników biura przyjęć i adopcji zwierząt. - Zespół jest podzielony na trzy grupy, które rotują, pracują co trzeci dzień, dzięki temu nie mają możliwości bezpośredniego kontaktowania się ze sobą - opowiada dyrektor. Gdy zmiana nocna opuszcza schronisko, zmiana dzienna przychodzi piętnaście minut po wyjściu zmiany nocnej. - Jest pełna izolacja pomiędzy zespołami – mówi dyrektor Strzelczyk. 

Mimo społecznej kwarantanny, adopcje psów i kotów nadal się odbywają. Nie można, tak jak wcześniej, poznać się ze zwierzęciem, pójść z nim na spacer, można jednak obejrzeć zwierzaka na stronie internetowej schroniska. Przy każdym zwierzęciu są numery telefonów do wolontariusza lub opiekuna zwierząt. Jeśli podejmiemy decyzję, że chcemy adoptować, do biura przyjęć i adopcji schroniska należy wysłać mailem kwestionariusz adopcyjny. 

Następnie, po telefonicznym omówieniu szczegółów, pracownicy umówią się z osobą adoptującą na konkretną godzinę przed schroniskiem. Przez furtkę dostaniemy do podpisu umowę adopcyjną i dokumenty zwierzęcia. Na koniec dostajemy zwierzaka i możemy jechać z nim do domu. 

Dary dla schroniska 

Na czas epidemii placówka wstrzymała przyjmowanie używanych darów. Z kolei osoby, które chcą wesprzeć schronisko (kocami, karmą weterynaryjną dla zwierząt, karmą mokrą dla kotów), mogą zamówić produkty w sklepie internetowym z dostawą bezpośrednio na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu", ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa.

Strona internetowa: Schronisko na Paluchu


Zobacz galerię zdjęć:

Pies do adopcji - Mursi. Fot. Schronisko na Paluchu
Pies do adopcji - Mursi. Fot. Schronisko na Paluchu Kot do adopcji - Kiciusia. Fot. Schronisko na Paluchu Pies do adopcji - Runa. Fot. Schronisko na Paluchu Kot do adopcji - Sares. Fot. Schronisko na Paluchu Pies do adopcji - Horacy. Fot. Schronisko na Paluchu Kot do adopcji - Mojmira. Fot. Schronisko na Paluchu Pies do adopcji - Fistaszek. Fot. Schronisko na Paluchu +2 zdjęcia +3 zdjęcia


Polecamy: Są dowody naukowe na to, że posiadanie psa wydłuża życie. Przeczytaj, jak pies wpływa na zdrowie.


BG

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości