Na Euro 2020 TVP Sport z nową oprawą i logotypem

Nowe minimalistyczne logo TVP Sport
Nowe minimalistyczne logo TVP Sport
W dniu rozpoczęcia Euro 2020 TVP Sport wystartowała z nowym minimalistycznym logo oraz dynamiczną, nowoczesną oprawą anteny.

Limonkowe logo

TVP Sport jako swój kolor wybrał barwę żółtej limonki. Ten kolor, zdaniem twórców najlepiej oddaje energię kanału sportowego, jest też zbliżony barwą do jednego z kolorów wskazanych przez Instytut Pantone, jako kolor roku 2021, który niesie nadzieję i pozytywne myślenie po trudnym, pandemicznym roku 2020.

Logotyp i oprawa anteny TVP Sport zostały specjalnie stworzone na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Nowa oprawa czerpie z nowoczesnych rozwiązań internetowych, które charakteryzują się zarówno funkcjonalnością, jak i prostotą. Za ich stworzenie odpowiada studio kreatywne Tengent.

- Trwają ostatnie prace i jest bardzo duża szansa, że nowa oprawa zagości w TVP Sport tuż przed startem Euro 2020. Wtedy ma największy sens i szansę na realną weryfikację przez wielomilionową widownię. To bardzo nowoczesny projekt wymagający starannych przygotowań - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.

Polecamy:

Mecze na żywo

Euro 2020 odbędzie się między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku. Widzowie TVP1, TVP2 i TVP Sport obejrzą wszystkie mecze na żywo.

Oficjalna ceremonia otwarcia Euro 2020 rozpocznie się o godzinie 20:00. Pierwszy gwizdek sędziego w meczu Turcja - Włochy zabrzmi o godzinie 21:00.

W poniedziałek, 14 czerwca Polacy rozegrają pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Europy. Przeciwnikiem Polski będzie Słowacja. 

TVP1 zaprasza na inauguracyjny mecz Polaków 14 czerwca już o godz. 17.25.Mecz będzie równolegle transmitowany w TVP Sport, na kanale TVP4K w jakości UHD, w Internecie na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport, aplikacji HbbTV Euro 2020 i w serwisie HbbTV Telewizja Naziemna oraz w aplikacjach Smart TV.

Komentatorzy i eksperci

Wśród komentatorów znajdą się Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski i Mateusz Borek, a także Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski, a także Rafał Wolski.

W gronie ekspertów pojawią się m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński oraz Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik i Marek Papszun.

Aplikacja TVP Sport

Posiadacze telewizorów z systemami TIZEN, Android TV oraz WebOS mogą już teraz pobrać aplikację TVP Sport na Smart TV. Aplikacja TVP Sport to zarówno bezpłatny dostęp do transmisji meczów UEFA EURO 2020 na żywo, jak i bogatej biblioteki wideo oraz retransmisji.

Użytkownicy mają do wyboru 4 ścieżki dźwiękowe oraz wiele treści takich jak: informacje, wideo, bramki, skróty, retransmisje, mecze, drabinka, tabele grup. Zagorzałych fanów futbolu z pewnością ucieszy fakt, że podczas transmisji będą mieli dostęp do rozbudowanych statystyk, gdzie znajdą informacje kto i kiedy strzelił gola, dostał żółtą lub czerwoną kartkę, poznają składy wyjściowe, rezerwowe i będą mogli śledzić zmiany w składzie podczas meczu.

Aplikacja HbbTV „Euro 2020”

Na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Telewizja Polska przygotowała także aplikację HbbTV „Euro 2020” (Telewizja hybrydowa), która zostanie udostępniona widzom TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Sport HD oraz TVP 4K w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Aplikacja „Euro 2020” będzie oferować widzom podczas meczu dostęp do statystyk meczowych (także w formie graficznej umożliwiającej jednoczesne śledzenie meczu i przeglądanie statystyk), składów meczowych drużyn, transmisji z wykorzystaniem kamery 180֯. Widzowie będą mieli stały dostęp do materiałów audio-wideo, w tym skrótów meczów, bramek, wywiadów oraz pełnej informacji na temat składów drużyn, profili zawodników wraz ze statystykami turniejowymi oraz ogólnych informacji dotyczących mistrzostw. Aplikacja HbbTV „Euro 2020” została wykonana w ścisłej współpracy z UEFA.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport