Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands walczą o finał French Open. Fot. PAP/EPA/Ian Lansgdon

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands walczą o finał French Open. Magda Linette odpadła

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Roland Gaross do dzisiaj gościł na swoich kortach dwie Polki. Magda Linette odpadła w 1/8 singla, a Iga Świątek swoją przygodę zakończyła w kolejnej rundzie. Obie awansowały jednak to półfinału French Open w grze podwójnej. Do finału nie awansowała para Magda Linette - Bernarda Pera, ale szanse wciąż mają Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands.

Magda Linette i Bernarda Pera nie były w stanie podjąć wyrównanej walki z Barborą Krejcikovą i Katariną Siniakovą. 25-letnie Czeszki rozstawione z numerem 2 pokonały polsko-amerykańską parę w dwóch setach.

Roland Garros. Magda Linette pożegnała się z turniejem

Pierwsza partia zakończyła się szybko, a Linette i Pera zdołały urwać faworytkom zaledwie gema. Górę wzięło zgranie, doświadczenie w fazie pucharowej Wielkiego Szlema (dla polsko-amerykańskiego duetu to pierwszy występ na tym poziomie) i dyspozycja dnia.

Magda Linette i Bernarda Pera podjęły walkę w drugiej odsłonie meczu, ale determinacji i umiejętności wystarczyło im tylko na pierwsze gemy. Przy stanie 2:3 były one na dobrej drodze do wyrównania w tym secie, ale Krejcikova i Siniakova przełamały rywalki i umocniły się na prowadzeniu. W dwóch ostatnich gemach nie dały sobie już wyszarpać finału.

Polecamy:

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands walczą o finał French Open

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands pojawiły się na korcie tuż po zakończeniu meczu Linette. Na drodze do finału z Czeszkami stanęła im para Irina-Camelia Begu i Argentynka Nadia Podoroska. Polka i Amerykanka w dobrym stylu zaczęły pierwszego seta, choć doszło w nim do długiej dyskusji z jedną z sędzi.

Mattek-Sands miała jej zdaniem celowo zatrzeć na korcie ślad po spornej piłce, którą zaserwowały rywalki. Ostatecznie za tę akcję nie przyznano punktu. Przerwa lepiej podziałała na Igę Świątek i jej partnerkę. W drugiej części seta Polka znakomicie serwowała, wykorzystując słabsza dyspozycję Rumunki Begu. Partia zakończyła się zwycięstwem Świątek i Mattek-Sands 6:3.

Polka zagra w finale deblowego French Open, wygrywając drugiego seta w 6:4!