Znana dziennikarka odchodzi z TVN24. Pracowała tam 9 lat

Instagram/katarzyna_zdanowicz, Katarzyna Zdanowicz w studiu TVN24
Instagram/katarzyna_zdanowicz, Katarzyna Zdanowicz w studiu TVN24
Katarzyny Zdanowicz nie zobaczymy już w TVN24. Dziennikarka rozstaje się ze stacją po 9 latach - z TVN-em była związana od 2012 roku.

O zmianach planów zawodowych dziennikarki poinformował portal Wirtualnemedia. W rozmowie dziennikarka potwierdziła, że kończy współpracę z TVN24.

Co dalej?

Katarzyna Zdanowicz nie komentuje jednak swojego odejścia. Nie zdradziła również, co zamierza robić dalej ze swoją karierą.

We wrześniowym wywiadzie dla portalu, dziennikarka mówiła, że jej zawód jest również jej pasją.

- Wykonuję zawód, który jest moją pasją, więc narażam bliskich na niestandardowy sposób funkcjonowania. Syn często mi powtarza, że wolałby, żebym pracowała w piekarni, bo wtedy będę wracać do domu o godz. 18. Nie chcę się użalać, bo każdy sam buduje swoje życie. Nie zmienię pracy, która daje mi dużo satysfakcji, ani tego, że nie ma mnie w domu popołudniami i wieczorami. Mam plany zawodowe, które chciałabym kiedyś zrealizować - mówiła.

Zobacz: 230 ton złota w zasobach NBP. Polska na 11. miejscu w Europie

Wszystko zaczęło się w Solcu

Swoją dziennikarską karierę Zdanowicz rozpoczęła w Solcu Kujawskim, gdzie pracowała najpierw w lokalnej telewizji, później trafiła do lokalnej „Gazety Wyborczej” (Bydgoszcz, następnie Toruń).

W 2007 roku przeprowadziła się do Warszawy i została producentką "Wydarzeń" w Polsacie. Prowadziła również programy w Polsat News. Ze stacją była związana cztery lata - od 2008 do 2012 roku.

Po zakończeniu współpracy z Polsatem dołączyła do ekipy TVN24. Początkowo prowadziła głównie serwisy informacyjne nadawane w ramach pasma “Dzień na żywo”. Od 2014 roku była prowadzącą programu "Polska i Świat", zastępując Katarzynę Werner.

W sierpniu 2020 roku została jedną z prowadzących program "Koronawirus raport. Szkoła", a we wrześniu wydała swoją pierwszą książkę - "Zawsze mówi, że wróci" opowiadającą o losach dziewięciu kobiet - żon i partnerek himalaistów.

Kolejny dziennikarz odchodzi z TVN-u

To niejedyne odejście w ostatnim czasie. Na początku października pisaliśmy, że ze stacją pożegna się dziennikarz, który w TVN-ie przepracował niemal 20 lat - Dariusz Prosiecki.

Zobacz: Zaskakujący transfer dziennikarza. Po 17 latach w TVN wybrał państwową firmę

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura