Widzowie TVP zbyt wrażliwi na miłość i kobiety po amputacji piersi

Yes/Kampania reklamowa "Jestem kobietą"
Yes/Kampania reklamowa "Jestem kobietą"
Stacja TVP nie zgodziła się wyemitować spotu marki biżuterii Yes, gdzie pokazany jest pocałunek polskiej olimpijki z partnerką i kobieta po amputacji piersi.

"Jestem kobietą" - to hasło najnowszej kampanii reklamowej firmy Yes, w której udział wzięły silne kobiety: wioślarka Katarzyna Zillmann i jej partnerka Julia Walczak, businesswoman i mama trójki dzieci Aleksandra Żebrowska, Aleksandra Wiederek-Barańska, która od ponad pięciu lat zachęca do badań i profilaktyki zapobiegającej nowotworom piersi, modelka plus size Bogna Golec oraz Christina Flagmeier, która swoją przygodę z modelingiem zaczęła dopiero w wieku 74 lat.

TVP nie wyemituje reklamy z Katarzyną Zillmann i jej dziewczyną

Kampanię przygotowano z rozmachem - obejmuje telewizję, internet (m.in. platformy VoD i social media), prasę, salony sprzedażowe oraz kina Cinema City.

Telewizja Polska nie zgodziła się na emisję spotu w zaproponowanej wersji, napisano w komunikacie. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że stacja zakwestionowała trzy fragmenty, które, ich zdaniem, mogą naruszać wrażliwość telewidzów.

Co to za trzy fragmenty?

Matka karmiąca i kobieta bez piersi mogą wprawić widzów w dyskomfort

Okazuje się, że tymi fragmentami są ujęcia z Aleksandrą Żebrowską karmiącą dziecko piersią i Aleksandrą Wiederek-Barańską z odsłoniętym dekoltem (kobieta jest po zabiegu mastektomii). TVP wyraziła zgodę, by pokazywać te ujęcia tylko po godzinie 20:00.

Oprócz tego TVP absolutnie nie zgodziło się, by pokazywać ujęć z olimpijką Katarzyną Zillman, która całuje się ze swoją dziewczyną o żadnej porze. Do tej pory nie ukazał się żaden oficjalny komunikat od stacji.

[Dalsza część artykułu pod filmem wideo]

Warto w tym miejscu przypomnieć, że stacja nie wykazała się aż taką empatią, kiedy w środku dnia wyemitowano konferencję prasową Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka na temat imigrantów, podczas której pokazano drastyczne zdjęcia, m.in. takie, na którym widać było mężczyznę kopulującego ze zwierzęciem.

Zobacz: Szok. Minister Kamiński pokazał zdjęcie, na którym mężczyzna gwałci krowę

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura