Sen osoby ciężkiej - jak pomóc w komfortowym wypoczynku?

O jakość snu warto zadbać.
O jakość snu warto zadbać.
Niezależnie od wagi, każdy powinien mieć możliwość snu, który zakończy się uczuciem wypoczęcia i zrelaksowania. Dla osób o dużej masie ciała jest to jednak trudniejsze, gdyż wiele łóżek i kanap często jest dostosowana do przeciętnego użytkownika. Właśnie dlatego warto postawić na odpowiednio dobrany materac, który sprawi, że noc będzie czystą przyjemnością. Jak go dobrać?

Jaką twardość materaca wybrać?

Materace mają dwie główne właściwości, które odpowiadają za ich funkcjonalność i przeznaczenie – mowa tutaj o twardości, jak i samym ich rodzaju. Jakkolwiek zwykle wynikają one z siebie, nie zawsze tak jest, przez co warto wiedzieć, co jest najważniejsze w przypadku osoby o dużej masie ciała.

W tym przypadku najważniejsza będzie twardość materaca, gdyż to właśnie ona jest kluczem do zdrowego i relaksującego snu. Dlaczego tak jest? To dość proste – im większa masa ciała, tym twardszy powinien być materac. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, jednak dotyczą one tylko osób ze schorzeniami kręgosłupa. Dla znacznej większości ludzi taka zasada sprawdza się idealnie. Dzieje się tak, ponieważ im większy nacisk powodowany przez ciało, tym większą wyporność musi mieć podłoże, aby utrzymać prawidłową krzywiznę kręgosłupa.

W takim razie – jaka twardość będzie odpowiednia? Przeglądając materace w Bydgoszczy, jak i innych miastach, warto spoglądać na te, które charakteryzują się twardym i bardzo twardym podłożem. Przeznaczone one są już dla osób ważących powyżej 90 kg, a im są twardsze, tym ten pułap wzrasta. Świetnym przykładem takiego materaca jest Hilding Fandango, który zapewnia świetne wsparcie dzięki punktowej elastyczności.

                                           image

Czy rodzaj materaca ma znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana, gdyż, jak zostało już wspomniane, rodzaj i twardość materacy są ze sobą często skorelowane. Przyjęło się, że sprężynowe wersje są najczęściej twardszymi opcjami, jednak na przestrzeni ostatnich lat zaszły niewielkie zmiany. Wszystko to poprzez wprowadzenie nowoczesnych technologii, których pionierami jest m.in. marka Hilding. Pozwalają one na wykorzystanie pianek o bardzo wysokiej twardości, co przekłada się na zdrowie i komfort nawet bardzo ciężkich. Więcej o nich tutaj na: https://materacebydgoszcz.eu/materace-dla-osoby-ciezkiej-wybierz-najlepszy-model/.

Dobrym przykładem takiego modelu jest Hilding Foxtrot, który zawiera aż siedem zróżnicowanych stref twardości, wspólnie pomagających sobie w utrzymaniu odpowiedniego napięcia na całej powierzchni. Mniej jednolita struktura komórkowa od standardowych opcji piankowych pozwala na lepszą sprężystość i komfort snu.

Nowoczesne opcje pozwalają na wykorzystanie przeróżnych rodzajów i technologii dla osób o każdej wadze, przez co osoby cięższe nie są już skazane na materace sprężynowe – mają teraz szeroki wybór. Twardość to podstawa, która przełoży się na zdrowie i siły kolejnego dnia. 

Sen osoby ciężkiej – jak jeszcze można pomóc?

Należy pamiętać, że odpowiednio dobrany materac to tylko połowa sukcesu. Druga część jest również ważna, a stanowi ją odpowiednia higiena snu. Materace powinny być stosunkowo często wietrzone, aby nie doprowadzić do możliwości powstawania wilgoci i rozwoju bakterii. Warto pomyśleć o opcji z lateksowym wykończeniem, takim, jakie znaleźć można w Hilding Melody – to idealna opcja dla alergików.

O zaletach twardych materaców poczytasz więcej tutaj – https://materacebydgoszcz.eu/hilding-step-dla-kogo-twardy-materac/. Wszystko to należy zwieńczyć odpowiednim pokrowcem, który można prać tak często, jak tylko się tego pragnie. Posługując się tymi wskazówkami, każda osoba, niezależnie od jej wagi, na pewno zazna spokojnego i długiego snu. Materace Hilding rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/.

                                        image


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości