Praca dodatkowa w domu to również praca dla mam.
Praca dodatkowa w domu to również praca dla mam.

Praca w domu. Tak też możesz z powodzeniem zarabiać

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 7

Praca dodatkowa w domu może pomóc nam podreperować budżet i ochronić przed koniecznością korzystania z drobnych pożyczek. 

Praca chałupnicza wciąż wielu osobom kojarzy się choćby ze składaniem długopisów i nieuczciwymi praktykami naciągaczy, wyłudzających pieniądze od naiwnych. Ale negatywny stereotyp nie powinien nas zniechęcać – dodatkowa praca w domu może nie tylko stanowić zastrzyk gotówki, ale także pomóc nam rozwijać się zawodowo, choćby wtedy, gdy w domu zatrzymuje nas małe dziecko.

Polecamy: Dziesięć pomysłów na dodatkowy zarobek bez wychodzenia z domu

image
Drobne wygody we własny mieszkaniu mogą skutecznie utrudniać nam pracę w domu.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego rodzaju pracy warto – z rozwagą – przyjrzeć się na portalach społecznościowych dyskusjom w grupach poświęconych pracy dorywczej w domu. Może to nam pomóc lepiej rozpoznać specyfikę poszczególnych zajęć, uchronić przed konkretnym oszustem, jak i sposobami nabierania naiwnych przez cwaniaków. Szczególnie krytycznym warto być wobec ofert, które kuszą wysokimi zarobkami przy bardzo krótkim czasie pracy. Niestety, wiele osób, nierzadko w złej sytuacji finansowej, wciąż daje się złapać na mrzonkę łatwych i dużych zarobków online. 

Dodatkowa praca w domu: czy to dla nas? 

Istnieje wiele sposobów, żeby dorobić sobie w domu: ważne, żeby znać swoje atuty i zdolności oraz słabe strony, a także panować nad harmonogramem dnia. To ważne choćby w takich przypadkach jak praca dla mam w domach. Dom z jednej strony to przytulna i swojska przestrzeń, z drugiej strony to miejsce, w którym nasi bliscy domagają się uwagi, a bardziej komfortowa własna przestrzeń może nas rozpraszać i powodować problemy z samodyscypliną. Warto zatem, zanim na dobre podejmiemy się pracy chałupniczej, zrobić sobie krótki okres przygotowawczy, żeby sprawdzić, jak pracuje się nam w domu. 

Jak zarabiać w domu? 

Praca w domu przez internet sprawdza się na przykład w przypadku osób, które potrafią dobrze pisać i mówić po polsku i w językach obcych, znają reguły redagowania i korekty tekstów, potrafią przygotować tekst informacyjny lub reklamowy. Coraz częściej media decydują się na współpracę z freelancerami i nawet utalentowany amator może prześcignąć absolwenta dziennikarstwa. 

image
Praca w domu online może polegać na wyszukiwaniu informacji i cytatów do artykułów lub programów telewizyjnych.
Współpracę warto zacząć od prostych zadań, choćby wyszukiwania informacji, cytatów i danych do artykułów, audycji, programów telewizyjnych albo od pracy korektora, czyli redagowania i poprawiania prostych błędów w przesyłanych nam tekstach. Z czasem, jako copywriterzy możemy zacząć pisać płatne teksty i artykuły na zlecenie serwisów internetowych, blogów marketingowych i portali poszukujących treści informacyjnych (tzw. kontentu). Niektórzy specjalizują się również w przepisywaniu i redagowaniu nagranych wypowiedzi, choćby wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarzy, ekspertów lub naukowców. 

Praca z domu: ankiety, tłumaczenia 

Praca w domu sprawdza się również w przypadku redaktorów i korektorów. Tego typu zajęcie to często optymalna praca w domu dla mam. Choć to zajęcie wymaga sporych umiejętności i dyscypliny, pozwala zarobić więcej, niż choćby przy słabo płatnym wypełnianiu ankiet. Tego typu dorywcza praca, czyli ankiety, zainteresuje raczej osoby, które potrzebują przede wszystkim ekstra kwot na drobne wydatki. 

Również tłumacze mogą zdecydować się na zarabianie w domu. Ich praca potrzebna jest zarówno instytucjom publicznym, korporacjom, jak i osobom prywatnym. Nasze potencjalne zarobki będą zależeć nie tylko od umiejętności i pracowitości, ale również od tego, jakimi obcymi językami władamy. Lepiej zarobi tłumacz z języka fińskiego czy czeskiego, niż łatwiej dostępny na rynku tłumacz z języka angielskiego. Ważne jest także to, czy dobrze znamy w obcym języku specjalistyczną terminologią z przeróżnych dziedzin nauki i biznesu. Im lepsze są nasze kompetencje, tym więcej zarobimy pracując w domu online. 

Zarabianie w domu: bitcoiny i wideoblogi  

To tylko kilka sposobów na zarabianie w domu. Przyjrzyjmy się również innym sposobom: jeżeli mamy do tego smykałkę, możemy spróbować handlować kryptowalutami. Warto również zainteresować się możliwościami, jakie daje You Tube. Jeśli mamy naturalny talent aktorski i umiejętność zainteresowania ludzi swoim przekazem to prowadzenie wideobloga także może okazać się intratnym zajęciem. Warto jednak zastanowić się, jak odnaleźć własną niszę, ponieważ kopiowanie cudzych pomysłów i podpinanie się pod wyeksploatowane już trendy nie skończy się raczej sukcesem.

image
Praca dorywcza to także uczestnictwo w programach partnerskich banków i firm kosmetycznych.  

A praca emeryta w domu? Warto rozważyć udział w programach partnerskich. Wymaga to pewnych zdolności w nawiązywaniu relacji i budowaniu więzi z innymi, ale można zacząć choćby od proponowania swoim choćby pewnych usług bankowych, suplementów diety, kosmetyków. W tym względzie przydadzą się zarówno kontakty osobiste, jak i umiejętność korzystania z mediów społecznościowych i budowania swojego wizerunku. A przecież starsze osoby, jeśli tylko nie izolują się od innych, są często cenione za swoje doświadczenie i mądrość życiową. 

Musimy liczyć się z tym, że dodatkowa praca w domu zabierze nam na przykład wolne popołudnia i weekendy. I może się to okazać czasem kłopotliwe, choćby w przeróżnych sytuacjach awaryjnych. Musimy dobrze wyważyć czy bardziej potrzebujemy pieniędzy, czy czasu dla siebie lub bliskich. Poza tym praca w domu również może wymagać samokształcenia i samorozwoju, a to zwykle wiąże się z kosztami: dobrze pracujący komputer, płatny kurs poszerzający nasze umiejętności, być może jakieś specjalistyczne oprogramowanie – to wszystko może być koniecznie, jeśli dodatkowa praca ma nam zapewnić realny zarobek przez nieco dłuższy czas. Ale plusem jest to, że praca w domu może być równocześnie naszą pasją, źródłem satysfakcji i samorealizacji.  


Źródło: pracawsieci.net, tosieoplaca.pl, interviewme.pl, mamopracuj.pl

KW  

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo