11 obserwujących
531 notek
2101k odsłon
  22024   0

Jack Russell terrier - pies gwiazda o łobuzerskim usposobieniu

Psy rasy Jack Russell terrier to prawdziwi celebryci wśród psów, fot. Pixabay
Psy rasy Jack Russell terrier to prawdziwi celebryci wśród psów, fot. Pixabay

Jack Russell terrier to pies wulkan energii. Inteligentny, wesoły, ruchliwy, a jednocześnie nieduży. To prawdziwy celebryta wśród psów. Jest bohaterem wielu filmów.

Pies Jack Russell terrier urodzony aktor

To właśnie zdolność szybkiego uczenia się sztuczek i wykonywania komend, uczyniła z psa rasy Jack Russell terrier idealnego kandydata na aktora. Pamiętacie Milo z filmu "Maska"?

image
Odtwórca głównej roli w "Masce" Jim Carrey i piesek grający Milo.

Z powodu popularności tej rasy, z filmów można z powodzeniem czerpać pomysły na imiona dla psa. Uggie -  pies rasy Jack Russell terrier,  wystąpił w kilku filmach. Największą popularność zdobył jednak dzięki występowi w obrazie "Artysta". Piesek został historycznym laureatem Złotej Obroży i jako pierwszy czworonóg pojawił się na czerwonym dywanie, a nawet i na scenie w trakcie wręczenia Oscarów w 2012 r.

image
Uggie na czerwonym dywanie.

Psy rasy Jack Russell terrier występowały także m.in. w takich filmach: "Fraiser”, „Mój przyjaciel, Skip”, „Wishbone”. "Karmazynowy przypływ".

Jack Russell Terrier jest ulubionym psem gwiazd. Psy tej rasy posiadają lub posiadali m.in. Książę Karol i Księżna Camilla, Bette Middler, Paul McCartney, Serena Williams, Mariah Carey, Goldie Hawn, a z polskich celebrytów: Agnieszka Szulim-Starak, Katarzyna Cichopek, Katarzyna Dowbor, Bartosz Kapustka, Marek Kondrat, Jolanta Fraszyńska.

Inną rasą psów, którą pokochały gwiazdy jest chihuahua.

image
Książę Karol z pieskiem Jack Russell terrier.

Z kolei Jack Russell terrier Bothie jest jedynym psem, który postawił swoją łapkę na obu biegunach kuli ziemskiej. Podróż, która rozpoczęła się w 1979 i zakończyła w 1982, odbył ze swoimi właścicielami Ranulphem i Virginią Fiennes.Twinkie z Kalifornii pobił rekord Guinnessa w zbijaniu balonów na czas (100 balonów w 39,08 sekundy), a Part-ex z Walii dzierży rekord Guinnessa w psim uprawianiu sportów ekstremalnych (pływa na desce, wspina się i skacze z klifu).

Suczka Tillamook Cheddar rasy Jack Russell pochodząca ze Stanów Zjednoczonych jest jedną z najbardziej znanych na świecie zwierząt – malarzy. Tillie miała już kilkanaście wystaw - w USA, Belgii, Holandii czy na Bermudach. Niektóre z jej prac sprzedano po 2 tysiące dolarów.

Zobacz też: Bulterier - jak wygląda bulterier, jaki ma charakter?


image
Tillie - psia artystka.

Jack Russell terrier - charakter

Co powoduje, że psiaki Jack Russell terier są tak popularne? Psy te są wesołe, aktywne, lubią kontakt z człowiekiem i przywiązują się do niego. Nie potrafią usiedzieć w miejscu i wszędzie jest ich pełno.To pieski w typie uroczych łobuzów. Potrafią nieźle nabroić, ale zawsze jesteśmy skłonni im wybaczyć. Ze względu na duży temperament i gwałtowność nie nadają się dla małych dzieci, ale dla dzieci w wieku szkolnym będą świetnymi towarzyszami i pomogą im się rozruszać.

Zawsze są gotowe do zabawy, domagają się pieszczot, ale są też zacięte i uparte. Potrafią też być bardzo hałaśliwe, a jeśli się nudzą, to potrafią zrobić podkop i czmychnąć z domu. Psy Jack Russell terier uwielbiają pościg za poruszającym się celem, jak np. piłeczka czy frisbee. Są też skoczne. Psy tej rasy uwielbiają pływać i doskonale czują się w wodzie. Nie ma dla nich dnia bez spacerów, aportowania i wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej.

image
Pieski Jack Russell terrier zawsze są chętne do zabawy, fot. Pixabay

Psy rasy Jack Russell terier mogą brać udział w konkursach norowania i uprawiać wiele psich sportów – agility, flyball, frisbee, taniec z psem, obedience. Ze względu na dobry kontakt z człowiekiem i wesołe usposobienie nadają się do dogoterapii. Sprawdzają się jako psy wyszukujące narkotyki i niebezpieczne substancje.

Jack Russell terrier to psy bardzo inteligentne, bardzo szybko przyswajają sobie nową wiedzę oraz komendy, ale trzeba nieustannie dostarczać im nowych bodźców oraz wrażeń podczas szkolenia. Potrafią być bardzo posłuszne, jednak trzeba mieć do nich odpowiednie podejście i zacząć szkolenie jak najwcześniej. Już szczeniaki tej rasy potrafią być sprytne, wyczuwać słabość u właściciela, by potem ją wykorzystać. Plusem jest to, że uwielbiają smakołyki i są gotowe za nie zrobić naprawdę wiele, ale też nie można ich przekarmiać.

Pies Jack Russell terrier gładkowłosy i szorstkowłosy

Aby zachować psa rasy Jack Russell terier w dobrej kondycji fizycznej, na każde 5 cm wysokości powinien przypadać 1 kg masy ciała, czyli pies o wysokości 25 cm powinien ważyć maksymalnie 5 kg. Jego wysokość w kłębie waha się od 25 do 35 cm, więc jest zaliczany do gatunku małych psów. Inne, podobne psy, ale nieco wyższe i cięższe, nazywają się Parson Russell terrier.

Umaszczenie ma białe ze znaczeniami koloru brązowego lub czarnego głównie na głowie i ogonie. Mogą występować też na tułowiu, ale im tych plamek mniej, tym lepiej.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości